Elrendelte egy újabb gyanúsított előzetes letartóztatását a Szegedi Törvényszék a Czeglédy-ügyben – erről tájékoztatta csütörtökön a Magyar Időket Juhászné Prágai Erika sajtószóvivő. Emlékezetes, hogy Czeglédy Csaba szombathelyi MSZP-s önkormányzati képviselő, korábbi alpolgármester a gyanú szerint egy bűnszervezet irányítójaként 3,3 milliárd forintos adócsalást követhetett el egy diákszövetkezetet felhasználva: nem fizették meg a közterheket a foglalkoztatott diákok után. Lapunk úgy értesült, hogy az ügy újabb gyanúsítottja Czeglédy egyik cégének, a Human Operator Zrt.-nek az irodavezetője.
Információnk szerint a nő korábban az MSZP megyei és szombathelyi szervezetében is dolgozott, illetve szocialista színekben a megyei közgyűlés egyik bizottságának tagja is volt. Letartóztatásának oka az volt, hogy múlt szerdán a cég épülete előtt egy kukában ledarált áfabevallásokra bukkant az Echo TV Informátor című műsorának stábja. A Szegedi Törvényszék sajtószóvivője érdeklődésünkre elmondta azt is, hogy elbírálták Czeglédy Csaba fellebbezését, amelyet a politikus nyújtott be az előzetes letartóztatását elrendelő határozat ellen, a döntést ma közlik.
Közben az MSZP egyetlen olyan kérdésünkre sem volt hajlandó válaszolni, amit Czeglédy Csaba eddigi választásikampány-tevékenységével kapcsolatban tettünk fel. Emlékezetes: a Magyar Idők megírta, hogy a szocialista politikus kulcsszerepet töltött be a tapolcai és a veszprémi időközi országgyűlési képviselő-választáson a baloldal kampányában. A politikust annak idején Tóbiás József és Gőgös Zoltán kereste meg, hogy segítse a tapolcai kampányt. Czeglédy ezekről a munkákról így nyilatkozott 2015 tavaszán: „a veszprémi időközi választáson kisebb szerepem volt, ott főként a mozgósításban vett részt a csapatom, amely jórészt szombathelyi aktivistákból és budapesti szakemberekből állt. A tapolcai időközi választáson nagyobb teher nehezedett rám. Ott a technikai részt is én irányítottam, főként a sümegi és a tapolcai járásban.”
Megkérdeztük az MSZP-t, hogy a tapolcai és a veszprémi kampánytevékenység elvégzésére kötöttek-e szerződést Czeglédyvel vagy a politikus cégeivel, és ha igen, akkor a szocialista vezetők közül ki írta alá a dokumentumokat, és azok milyen összeget tartalmaztak. Érdeklődtünk arról is, hogy a jelenleg rács mögött lévő szocialista politikus vagy cégei milyen más kampányokban vettek részt, azokról a munkákról kötöttek-e szerződéseket, és ha igen, azok mekkora összegről szóltak. Végül megkérdeztük azt is, milyen élő vagy felfüggesztett szerződés van jelenleg az MSZP és Czeglédy vagy a politikus cégei között. A válasz rövid volt: „A Magyar Idők által feltett kérdésekre nem kívánunk válaszolni.”

Gyurcsány Ferenc családi cégének is dolgozik a politikus ügyvédi irodája
Gyurcsány Ferencék családi cégének, az Altus Zrt.-nek a jogi képviseletét is a többmilliárdos kárértékű korrupciós bűnténybe keveredett Czeglédy Csaba látta el – írta csütörtökön a PestiSrácok. Ez azt jelzi, hogy az MSZP-s és DK-s politikusnak is dolgozó szocialista ügyvéd milyen kulcsfontosságú szereplője a balliberális holdudvarnak – írják. Az internetes portál szerint Czeglédynek a szocialista párton belül dédelgetett ambícióit ismerve fölvetődhet annak a lehetősége is, hogy az ellopott pénzekből valamennyi a pártkasszában landolhatott.
A szegedi polgármestert is védő ügyvéd előzetes letartóztatása kapcsán Szabó Bálint jogász is az MSZP és Botka László titkos pártpénztárnokának nevezte Czeglédyt. „Csak idő kérdése, hogy Botka László is a vádlottak padjára kerüljön” – mondta a Likvid Kontroll Kft. ügyvezetője.
Németh Szilárd, a Fidesz alelnöke is jelezte korábban: választ vár a szocialistáktól arra, használták-e pártmunkára azokat a diákokat, akiket Czeglédy Csaba cége közvetített ki. Megjegyezte: egyre több szál mutatja, hogy az MSZP a korrupció pártja, ahogy az MSZP-hez kapcsolható korrupciós botrány egyre terjengősebb lesz.
Mint arról lapunk beszámolt, még június 15-én a bíróság elrendelte Czeglédy Csaba – Gyurcsány Ferenc és Botka László ügyvédje – előzetes letartóztatását. Az ügyészség attól tartott, hogy a jogász és társai megszöknek vagy meghiúsítják az eljárást, ezért kérték, hogy a szocialista politikus ne védekezhessen szabadlábon.