Gyárfás Tamás a legfontosabb kérdésekben becsapott és félrevezető volt – nyilatkozta a PestiSrácok.hu-nak Horváth András nyugalmazott dandártábornok, a 90-es évek leszámolásainak felderítésével megbízott miniszteri biztos. Vagyis a tábornokot említette név nélkül a sajtónak az egykori úszóelnök, amikor a Fenyő-gyilkosság felbujtásával meggyanúsították.
Gyárfás akkor azt mondta: tavaly ősszel egy rendőr tábornokot tájékoztatott arról, hogy megpróbálták megzsarolni egy állítólagos hangfelvétel leiratával. Előbb nem akart feljelentést tenni, de a leiratot megmutatta egy tábornoknak, majd kiderült: az irat másolatát átadta barátjának, Ihász Sándor akkori fővárosi fellebbviteli főügyésznek. Ihászt bűnpártolással gyanúsítják a Fenyő-ügyben, amiért a Gyárfástól kapott információkat nem továbbította a rendőrségre.
A napokban a Zoom.hu írta meg, hogy a szóban forgó tábornok Horváth András, és tanúként kihallgatták a nyomozó ügyészek Ihász Sándor ügyében, és tulajdonképpen a volt fellebbviteli főügyész mellett vallott. Ihász védője, Papp Gábor csak annyit mondott lapunknak: az indítványukra eddig kihallgatott tanúk az ő álláspontjukat igazolták, azazhogy Ihász nem követte el a terhére rótt bűncselekményt.
Horváth András szerint a Zoom.hu cikke félrevezető, miután nem Ihász mellett tanúskodott. Ellenkezőleg. Mint a PestiSrácok.hu-nak elmondta, tavaly október 11-én Gyárfás kérésére találkoztak annak ügyvédje, Bánáti János irodájában. Gyárfás a miniszteri biztosnak arról beszélt, hogy telefonos bejelentkezés után meglátogatta a villájánál egy szlovák férfi. Miután kiment a kapuhoz, a férfi közölte, hogy ő egy küldönc, és egy levelet hozott.
A levél egy Portik Tamás által készített hangfelvétel leirata volt, amit a sportvezető a rossz fényviszonyok miatt bevitt a villába. Ott beleolvasva jött rá, hogy Portik korábbi beszélgetéseik során szándékosan terelte a beszélgetést a Fenyő-gyilkosságra úgy, hogy az rá terhelő legyen. A sportvezető kiment a kapuhoz, és azt mondta a küldöncnek, ha akarja, vigye be a rendőrségre a levelet. Erre a szlovák annyit mondott, hogy újra jelentkezni fognak, és elutasítás esetén „tragédia lesz”.
– Megpróbáltam rábeszélni Gyárfás Tamást, hogy a Portik–Rohác-féle társaság miatt vegye nagyon komolyan ezt a fellépést, és ha ez az ember, aki küldöncként jelent meg nála, ehhez a körhöz tartozik, akkor közvetlen veszélyben van ő is és a családja is, ezért tegyen feljelentést – szögezte le a PestiSrácoknak Horváth András, aki szerint Bánáti János is ezen a szakmai állásponton volt.
Gyárfás a levelet lemásolta, mielőtt visszaadta, ám erről nem tett említést sem Horváthnak, sem a nyomozóknak, feljelentést sem akart tenni, mert nem bízott a rendőrökben. – Gyárfás valami miatt nem úgy viselkedett, mint egy tipikus sértett, a magatartása aggályos volt: óhatatlanul arra gondolt az ember, hogy valami olyan dolognak kellett lennie abban a levélben, amitől Gyárfás tart, és ezért nem akar együttműködni – fogalmazott a tábornok.
Gyárfás a feljelentést végül akkor tette meg, amikor a leirat alapjául szolgáló hangfelvételt bedobták a levelesládájába. Ekkor már hajlandó volt azonosítani a küldöncöt, Imrich K.-t is. Közben a férfi ismerősét, az egyebek mellett a Fenyő-gyilkosságért életfogytiglant kapott Jozef Rohácot is meggyanúsították a zsarolással. A sportvezetőt pedig – egyebek mellett – a hangfelvételnek köszönhetően gyanúsították meg konkurense, Fenyő János meggyilkoltatásával. Horváth András szerint a felvétel nyilvánosságra kerülése esetén választ adhat majd a volt médiatulajdonos tavaly őszi ellentmondásos magatartására is.