A legfrissebb felmérések szerint különösen a gázspray és a gázpisztoly keresett a bajor lakosság körében.
Az év első három hónapjában megduplázódott a fegyvertartási engedélyek iránti kérelmek száma – közölte a bajor tartományi belügyminisztérium.
Míg 2014-ben 2370 engedélyt adtak ki a bajor hatóságok, addig ez a szám 2015-ben 5748-ra nőtt a tartományi belügyi tárca adatai szerint. Az idei év februárjában 7435, márciusában pedig 4677 újabb engedélyt bocsájtottak ki.
„A riasztófegyver tartási engedélyek számának rohamos növekedése nagyon aggasztó. Nincs szükség Bajorországban arra, hogy az emberek felfegyverezzék magukat. A fegyvertartás és önbíráskodás nem követendő példa” – jelentette ki Katharina Schulze, a Zőldek pártja bajorországi szervezetének belpolitikai szóvivője.
Március végéig összesen 66 245 riasztófegyvert regisztráltak a dél-német tartományban – derül ki a bajor belügyi tárca jelentéséből.
A minisztérium szerint a gáz és sokkoló fegyverek korántsem veszélytelenek, hiszen számos alkalommal komoly sérülésekhez és halálhoz is vezetett használatuk.
Ugyanakkor dacára annak, hogy a sajtó migránsválságtól hangos, Bajorországban nem növekedett a bűnözési ráta a München.tv tartományi hírtelevízió által idézett statisztika szerint, sőt 2015-ben kilenc százalékkal csökkent a mutató a tíz évvel korábbi értékekhez képest.
Emellett nincsenek értesülések a tűzfegyverek iránti engedélyek számának növekedéséről, ami azzal magyarázható, hogy a halálos fegyverek tartására vonatkozó német törvények jóval szigorúbbak.
A Deutsche Welle német közszolgálati televízió szerint a szilveszteri kölni szexuális támadásokat követően megnőtt a gázspray, sokkoló fegyverek és gázpisztolyok iránti kereslet, emellett pedig az önvédelmi leckéken részt vevő nők száma is.
Szilveszter éjjel Köln belvárosában tömegesen történtek nők sérelmére elkövetett szexuális zaklatások és rablások. Az elkövetők körbevették és zaklatták az áldozatokat, közben loptak tőlük. A 16 német tartomány közül 12-ben történtek ilyen bűncselekmények.
A gyanúsítottak szinte kivétel nélkül külföldiek,, többnyire menedékkérők, oltalmazottak, menedékjogi kérelem benyújtására várakozó vagy az országban jogcím nélkül tartózkodó személyek voltak.