A táborozók a karitatív szervezet ellátottjai, akikkel egész évben kapcsolatban állnak – közölte a szervezet közép-magyarországi régiójának vezetője. Morva Emília a Kossuth rádióban beszélt arról, hogy a gyermekek közül sokan még a szomszédos faluban sem jártak korábban. Majd kiemelte: a karitatív szervezet lehetőség szerint a családokat egészben próbálja segíteni, ezért is szerveznek olyan táborokat, ahol a családok együtt lehetnek. Ez azért fontos szerinte, mert így közös élményeket szereznek, amelyekkel könnyebben továbbjutnak a krízishelyzeteken.
A régiós vezető külön szólt a nevelőszülői hálózat gondozásában élő gyermekek táboroztatásáról is. „Ők hatványozottan rászorulnak, hogy megismerjék a világot, olyan élményeket szerezzenek, amilyenekre az év többi részében nincs lehetőségük” – fogalmazott. Aztán kitért a Balaton partján tartott III. Máltai mozgáskorlátozott táborra is, amely a szeretetszolgálat legnagyobb ilyen rendezvénye. Ezen idén júliusban csaknem kétszázötven fiatal vett részt. Az esemény sajátossága, hogy ide mindig családtagjaik, állandó kísérőik nélkül érkeznek a kerekesszékes vagy halmozottan sérült emberek. A táborban persze új segítőket kapnak a feladatra felkészített fiatal önkéntesek személyében. A szállást és a tópartot előzetesen akadálymentesítették, így a mozgáskorlátozottak rámpán gurulhattak be a vízbe, de felszállhatnak vitorlás hajókra is, illetve különféle sportágakat próbálhattak ki, majd este diszkót szerveztek nekik.
A Máltai Szeretetszolgálat szerint az egyhetes vakáció minden résztvevőnek sokat jelent, a kerekesszékes emberek önbizalmat és megerősítést nyerhetnek, újdonsült kísérőik pedig olyan tapasztalatokkal gazdagodhatnak, amelyek birtokában családjuk és ismerőseik körében később leszámolhatnak a sérült emberekkel kapcsolatos tévhitekkel, előítéletekkel. Morva Emília végezetül hangsúlyozta, hogy a nyári programokat önkéntesek nélkül nem tudnák megvalósítani, ezért nyáron is fogadják a diákokat, de sok idős, nyugdíjas támogatója is akad a máltaiak munkájának.