– Nem választói rétegekben gondolkodunk, hanem egy ajánlatot teszünk a magyar embereknek: befejezzük a rendszerváltást, leváltjuk az elmúlt 27 év politikai elitjét, Magyarországot pedig egy erős Európa részévé tesszük – jelentette ki lapunknak magabiztosan a Momentum szóvivője. Hajnal Miklós kérdésünkre elmondta, a pártnak jelenleg 97 szervezete és 1159 tagja van. Közölte azt is, hogy a jelöltállítás folyamatban van, mind a 106 választókerületben saját jelöltet indítanak, nem fognak össze más pártokkal.
– Nem a választási matematikával foglalkozunk, hanem az emberekkel beszélünk, és közösen cselekszünk a helyi problémák megoldása érdekében – fogalmazott Hajnal Miklós, hozzátéve: a Momentum október 15-én mutatja be a választási programját. Közben a 24.hu arról írt, hogy Pottyondy Edina elnökségi tag után lemondott a Momentum olimpiaellenes kampányának egykori koordinátora, Kádár Barnabás is. Ő azt mondta, hogy sok vitája volt a párton belül, míg Papp Gergő kommunikációs igazgató a Hír TV-vel azt közölte: nincsenek szervezeti problémáik.
Indulni kíván a 2018-as országgyűlési választáson a Demokraták Pártja is. Végh Edvárd elnök tájékoztatása szerint a pártnak jelenleg csaknem száz tagja van, de a szám folyamatosan változik. – Az alapszervezeteink most alakulnak meg, amelyek a 106 egyéni választókerület szerint épülnek majd ki. Vannak olyan csoportok, amelyek már hivatalosan működnek Csongrád és Nógrád megyében, valamint Budapesten is több helyen – hangsúlyozta Végh. Hozzátette: az alapszabályuk szerint az alapszervezetek tesznek javaslatot az országgyűlési képviselőjelöltek személyére.

A Momentum Mozgalom két vezetőt is vesztett, de határozott elképzelése van a kormányváltásról
A jelöltállítás folyamata novemberben kezdődik és december elején fejeződik be. A pártelnök közölte: arra törekednek majd, hogy mind a 106 körzetben el tudjanak indulni. Végh Edvárd szerint készül a párt választási programja is, erről majd az országos konvenció dönt szintén november végén, december elején. A kampányban nem egy-egy rétegre, hanem Magyarország egészére koncentrálnak majd. – A magyar választási rendszer sajátossága miatt mindenképpen ellenzéki összefogásban gondolkodunk, amiben a Jobbikon kívül minden, a Fidesz-rendszert leváltani szándékozó demokratikus erővel hajlandóak vagyunk együttműködni. Ennek az összefogásnak azonban jelenleg nincs realitása, így arra készülünk, hogy jövő tavasszal önállóan indulunk – mutatott rá.
Hasonlóan kalkulálnak a Nyugdíjasok Pártja 50+ elnevezésű szervezetnél is, a különbség annyi, hogy Kabai Tibor elnök tájékoztatása szerint nem zárják ki az együttműködést egyik parlamenti párttal sem. A pártelnök azt közölte, alapvető érdeknek tartják, hogy leváltsák a regnáló kormányt, és azt szeretnék, ha demokratikus kabinet alakulna. A politikus azt mondta, ha a demokratikus erők pártjai meg tudnak állapodni a közös egyéni jelöltekről, akkor velük szemben nem indulnak el, ellenkező esetben önállóan mérettetik meg magukat akár mind a 106 körzetben.
Kabai Tibor beszélt arról is, hogy rétegpártként nem készítenek átfogó politikai és gazdasági programot, egyértelmű céljuk a nyugdíjasok és az egészségügy helyzetének javítása, valamint az időskori diszkrimináció elleni fellépés. – Egyelőre nem sokkal magasabb a tagjaink száma az alapítói létszámnál. Inkább az alapszervezetek létrehozására törekszünk, ezek száma száz alatt van – tette hozzá.
– Az Új Kezdetnek országos lefedettsége van, csupán két olyan megye van, ahol nem vagyunk jelen alapszervezetekkel – nyilatkozta a Magyar Időknek Gémesi György. A pártelnök, aki egyben Gödöllő független polgármestere, elmondta: jelenleg az LMP-vel tárgyalnak az esetleges választási együttműködésről. – A tárgyalások kimenetelétől függ, hogy hány egyéni jelöltet indít a pártunk – tette hozzá. Ami a pártprogramot illeti, azt szeptember 30-án mutatják be a nyilvánosságnak. Gémesi György megjegyezte: a dokumentumban foglaltak pontosan felvázolják majd, hogy milyen programmal, milyen választói bázisra támaszkodva indul el az Új Kezdet a 2018. tavaszi országgyűlési választáson.
A Pukli István által beharangozott, majd május 18-án megalapított Polgári Világ Pártja érdeklődésünkre a Facebookon azt közölte, hogy a nyári időszakra tekintettel a honlapjukon nyilvánosan elérhető információkon kívül leghamarabb a jövő héten tudnak továbbiakkal szolgálni. Az internetes oldalról annyit tudtunk meg, hogy a párt elnöke Keresztény Zoltán, míg a három alelnök közül az egyik maga a Tanítanék Mozgalom korábbi vezéralakja, Pukli István. A honlapról kiderül még, hogy Európa-párti, centrista-jobbközép pártként határozzák meg magukat, amely polgári-konzervatív és szabadelvű eszméket vall.
Legfontosabb törekvésük az, hogy a polgári középosztályhoz tartozó magyar emberek arányát a jelenlegi egyharmadról kétharmadra növeljék. Szerintük ez a nagyszámú, stabil egzisztenciával rendelkező középosztály a biztosítéka annak, hogy a magyar demokrácia megszilárduljon. Más kérdésünkre az internetes oldalon nem találunk válaszokat.