Boross Péter, aki Antall Józsefet követte a kormányfői poszton, a megemlékezésen azt hangsúlyozta: a rendszerváltás utáni első szabadon választott kormány miniszterelnökeként Antall József határozott kézzel vezette az országot egy torz korszakból egy igazabb útra. Úgy fogalmazott: Antall József olyan személyiség volt, aki nyomot hagyott a magyar történelemben, „ezért újra és újra kötelességünk feleleveníteni az emlékét”.
Mint mondta, az egykori miniszterelnök olyan természetű változásokat hozott a magyar közgondolkodásban, amelyeket erkölcsi kötelességünk felmutatni. Ám „sokszor sziklák állták útját azoknak a nemes gondolatoknak”, amelyek gyorsabb rendszerváltást tettek volna lehetővé – tette hozzá.
Boross Péter kitért arra: aki ismerte Antall Józsefet, az csodálta azt a fáradhatatlan munkabírást, amelyhez nemcsak szellem, hanem mérhetetlen tudás és elkötelezettség is szükséges. Ez a kisugárzás alkotó szellemet teremtett másokban is és Magyarországot a nemzetközi tárgyalások alkalmával a figyelem középpontjába helyezte – mondta. Azt hangoztatta: mindezek miatt minden alkalmat meg kell ragadni arra, hogy emlékezzünk Antall Józsefre, átadjuk emlékezetét és példáját a következő generációknak.
A mellszobrot – Domonkos Béla alkotását – Antall Klára, Antall József özvegye és Antall Péter, az egykori miniszterelnök fia leplezte le, majd a megemlékezés résztvevői megkoszorúzták az emlékművet.
A szobrot a Nemzeti Örökség Intézete állíttatta, a 25. évfordulóra felújították a volt miniszterelnök – Melocco Miklós szobrászművész által készített – síremlékét is.