Több ellenzéki párt is csatlakozott a Tanítanék Mozgalom által szervezett Kossuth téri demonstrációhoz vasárnap, amelyen a kormány oktatáspolitikája ellen tiltakoztak nagyjából ötszázan. Vagyis a függetlennek álcázott demonstráció, minden fáradozás ellenére csúfos kudarcba fulladt, pedig most az eső sem esett.
A Tanítanék Mozgalom képviselője a tüntetéssel kapcsolatban kijelentette, hogy a tanárok a diákoktól függetlenül, de őket erősítve demonstrálnak. A Magyar Idők birtokába jutott titkos dokumentumok szerint azonban Törley Katalinék leginkább kormánybuktatást akarnak, az oktatás csak ürügy, hogy utcára vonuljanak. A Tanítanék tavaly is aktívan részt vett a CEU-tüntetések előkészítésében, illetve az annak álcázott, a kormány leváltását, de legalábbis meggyengítését célzó kísérletben.
A birtokunkba jutott „szervezői feljegyzések” szerint a Tanítanék Mozgalom a Civilizáció, a Magyar Kétfarkú Kutya Párt, a Nem maradunk csendben!, az Oktatási Szabadságot, az Oktatói Hálózat, a Közös Ország Klub, valamint az Occupy Octogonnal közösen szervezkedett ennek érdekében.
Az emlékeztető szerint a tavaly április 26-i találkozón elsőként Soros hálózatának egyik karizmatikus arca, az LMP miniszterelnök-jelöltjével jó viszonyt ápoló Sebály Bernadett szólalt fel, aki ezúttal a Civilizáció képviseletében vett részt a megbeszélésen. A jegyzőkönyv szerint Sebály büszke volt arra, hogy az igazságügyi bizottság egyik ülését „megzavarták” a jelenlétükkel.
A dokumentumból végre kiderül a „Nem maradunk csendben!” tüntetésről is, hogy a húsvéti nagy demonstráció szervezői az Auróra, illetve a Bánkitó Fesztivál önkénteseiből kerültek ki. Az Oktatói Hálózatot képviselő Máté András arról beszélt, hogy mozgósító erejük szerény, tagságuk legnagyobb része a humán felsőoktatásban vesz részt tanárként.
A Tanítanék Mozgalom képviselője, Törley Katalin már ekkor annak örült, hogy mennyire jó volt látnia azt, hogy gimnazisták is kinn voltak az utcán. Az Oktatási Szabadságot a lex CEU tüntetés egyik szervezője, Lehotai Orsolya képviselte, aki kifejtette, hogy mennyi külföldi segítette őket. Az MKKP-s Kovács Gergely mondta ki, amit egyébként mindig tagadnak: a tüntetéshullám a Fidesz ellen szól – és bár az apropó szakmapolitikai, de a kormányt szeretnék leváltani.
A Magyar Idők megszerezte a hálózat által elfogadott cselekvési tervet is, ebben a fiatalok bevonására és a közbeszéd tematizálására fókuszáltak, természetesen megőrizve a függetlenség látszatát. Izgalmas momentum, hogy mozgósítani az oroszok ellen bevonható külföldiek segítségével akartak.
A demonstrációkat különböző üzenetek megfogalmazásával készítették elő. Ugye mindenki számára ismerősen cseng, hogy az oktatási rendszert szétrombolja a kormány? Vagy: „Vonja vissza a kormány a lex CEU-t”. Az április 26-i találkozón hangzott el az is, hogy össze kell fognia a civileknek és a pártoknak. A média fontosságáról sem feledkeztek meg, biztos szövetségeseket kerestek, saját nyilvános platformként a Kettős Mércét említették.