Elutasíthatatlannak tűnő ajánlatot tett a BKV vezetése és a főváros a közlekedési vállalat dolgozóinak nyolcvan százalékát képviselő két szakszervezetnek: a 2017-re ajánlott béremelés meghaladja azt a mértéket, amit az állami cégeknél a hároméves béremelés keretében idén adnak – jelentette be a Budapestinfón Tarlós István. A főpolgármester hozzátette: az ajánlott béremelés fedezete rendelkezésre áll, „a BKV saját forrásait és a főváros forrásait többszörösen átcsoportosítva izzadjuk ki”. Úgy fogalmazott: a város és a BKV dolgozói ellen lenne, ha a szakszervezetek egy ilyen ajánlatot elutasítanának. A főpolgármester azt is közölte: az ügyben ismét találkozik és megbeszélést folytat a miniszterelnökkel, „aki személyében nem tanúsít közömbösséget a helyzet iránt, és mindig segített, ha a város önhibáján kívül megszorult”.
A BKV Zrt. a főpolgármester sajtótájékoztatóját követően bejelentette: a társaság vezetése megtette béremelésre vonatkozó javaslatát a szakszervezetek felé. A BKV Zrt. menedzsmentjének javaslata – amely a 2017-es évre vonatkozik – január 1-jétől visszamenően 10 százalékos mértéknek megfelelő személyi alapbérnövelést és 5 százalékos bérfelzárkóztatásra vonatkozó emelést tartalmaz. A munkáltató egyben ígéretet tett arra, hogy legkésőbb április 12-én eljuttatja a szakszervezetek részére a részleteiben kidolgozott bérmegállapodás tervezetét.
Mivel a dolgozói érdekképviseletek előzetes elvárásainak megfelel a 10+5 százalékos emelés, a Városi Tömegközlekedési Dolgozók Szakszervezeti Szövetsége (VTDSZSZ) és a Budapesti Közlekedési Szakszervezetek Szövetsége (BKSZSZ) eleget tett a BKV kérésének, és a tárgyalások idejére felfüggesztették a sztrájkbejelentést.
A BKSZSZ és a VTDSZSZ múlt pénteken jelentette be, hogy április 18-ától háromnapos, 24-től pedig ötnapos sztrájkot tart, mert a kollektív munkaügyi vitában nem tudtak megállapodni a bérek hosszú távú rendezéséről. A BKV akkor úgy foglalt állást, hogy szeretnék megoldani a bérfeszültségeket, de a dolgozók türelmét kérte a társaság.