A múlt év elején hívta életre a kormány a Köznevelési Kerekasztalt, amelynek az ágazaton belüli egyeztetés, az aktuális kérdések áttekintése volt a feladata – mondta Maruzsa Zoltán köznevelési helyettes államtitkár szerdán az újjáalakuló ülés után Budapesten.
Beszámolt arról is, hogy az egyeztetések során merült fel, hogy új alapokra kell helyezni a közös munkát. Hozzátette: a testület létszáma és a delegálási joggal rendelkezők köre is bővült, ezzel az eddiginél jelentősen több érintett vehet részt a munkában. Ismertetése szerint az eddig is részt vevő Nemzeti Pedagógus Kar és az Országos Köznevelési Tanács nagyobb létszámmal képviselteti magát, új tagként kerültek be a felsőoktatási intézmények által fenntartott gyakorlóiskolák, a tankerületek, a szakképzési centrumok, valamint a négy történelmi egyház delegáltjai.

Új számítógépekkel gazdagodnak az iskolák
A korábbiakhoz hasonlóan a testületben továbbra is jelen van a Magyar Tudományos Akadémia, a Magyar Művészeti Akadémia, a Magyar Rektori Konferencia, az önkormányzati és nemzeti önkormányzati szövetségek, valamint a szülők és a diákok is képviseltetik magukat. A helyettes államtitkár közlése szerint az alapvetően egyeztető, tanácsadó testület 27 taggal folytatja a munkáját, az első ülésen megteremtették a működés jogszabályi hátterét.
A nyitóülésen szó volt a köznevelési intézmények ingatlanfejlesztéseiről és a digitális eszközök kiszállításáról az iskolákba, de áttekintették a köznevelési fejlesztések alakulását, a több mint 80 milliárdos forrással megvalósuló EFOP programot, valamint a Modern városok program köznevelést érintő elemeit is, amelyekre 53 milliárd forintot fordítanak – sorolta Maruzsa Zoltán. A tanácskozáson a kormány képviselői tájékoztatást adtak a tornaterem-, tanterem- és tanuszoda-építési programról is. A következő ülés januárban lesz, akkor határoznak a munkacsoportok megalakításáról.