„Az első háromban szeretnénk végezni a bajnokságban, majd lépésről lépésre szeretnénk haladni a céljaink megvalósításában. Szeretünk nagyot álmodni, de hát álmok nélkül nem is érhetünk el sikereket. A sportban biztosan nem” – mondta lapunknak Fodor János klubtulajdonos arról, hogy milyen célok vezérelték, amikor a női kézilabdában két igazán jó nevű játékost szerződtetett a Siófok női csapata.
Andrea Penezic a világ egyik legjobb átlövője, tavaly Bajnokok Ligája-döntőt játszott a macedón Vardar Szkopje színeiben a Győr ellen. Szintén Siófokra igazolt Tatjana Khmyrova, aki Penezichez hasonlóan a macedón sztárklubot hagyta ott az ambiciózus magyar egyesület kedvéért.
Az igazsághoz tartozik, hogy a Vardar főtámogatója a jövőben nem az eddigi mértékben kívánja finanszírozni a klubot, így valóságos népvándorlás indult Szkopjéból. Szétkapkodták a sztárcsapat játékosait, ám így is meglepetés, hogy a sikerekben gazdag pályafutással rendelkező Penezic és Khmyrova a Siófokot választotta.
„Mindkét kézilabdázó szerződése lejárt, nem kellett értük fizetnünk a Vardarnak. Más kérdés, hogy mennyit keresnek majd nálunk. De a topjátékosokat a világon mindenhol megfizetik” – a klubtulajdonos tájékoztatása szerint Penezic és Khmyrova bére hasonló nagyságrendű, mint a két magyar élklubban, a Győrben és a Fradiban játszó magyar kézilabdázóké.
Siófokon a klubvezetés nem számíthat a város támogatására, így az évi egymillió eurós költségvetés a támogatásokból tevődik össze. A kézilabdacsapatot többek között a Magyar Építő, a ZÁÉV, a Földgázszolgáltató Zrt. és a Szerencsejáték Zrt. szponzorálja, így engedheti meg magának Fodor János klubtulajdonos, hogy merészebb célokat tűzzön ki szeretett klubja elé.

Andrea Penezicet nem könnyű megállítani
Fotós: Éberling András
Ennek elérése érdekében a szakmai stábban is történt erősítés, a női válogatott szövetségi kapitányának öccse, Lars Rasmussen távozik, az ő helyét a korábban a dán Larviknál dolgozó norvég Tor Odvar Moen veszi át.
Siófokon komolyan gondolják, hogy a Győr és a Ferencváros nyomába erednek. A két – Bajnokok Ligájában is érintett – élklub más szintet képvisel, de a harmadik hely reális cél lehet az NB I-ben.
„A 18 fős keretünkben 11 külföldi és hét magyar szerepel. Még mielőtt bárkiben felmerülne a gyanú, hogy légióspárti vagyok, határozottan leszögezem: ez nem igaz. A fiatal magyar játékosok tudása sokkal kifizetődőbb, mint a külföldiek szerepeltetése. Ezt látjuk a Ferencvárosnál is, ahol egyre több fiatal, saját nevelésű kézilabdázót foglalkoztatnak. Hosszabb távon mi is erre törekszünk” – ismertette a célokat Fodor János.
A tulajdonos 2006-ban érkezett Siófokra, és egy bajnoki bronzéremtől, valamint egy Magyar Kupa-négyesdöntőben való részvételtől eltekintve eddig elmaradtak a jelentős sikerek. A következő szezonban már az lenne meglepetés, ha a Siófok nem szorongatná meg a nagyokat, és nem bérelné ki a dobogó alsó fokát a sztárokkal megerősített feltörekvő csapat.
A kézilabdaínyenceket ez talán kevésbé érdekli, ők Penezic és Khmyrova kedvéért egyre többször látogathatnak a Balaton-partra.