– Mosonmagyaróvár, Alba Fehérvár, Siófok, Krim Ljubljana és a magyar juniorválogatott. Ugye kitalálja, mi a közös bennük?
– Hát hogyne! Ellenük játszottam idén, amióta újra egészséges vagyok. Nem olyan hosszú a lista, de természetesen azért dolgozom, hogy további csapatokkal bővüljön. A hétvégén Dániában lesz fellépésünk a Győrrel, aztán fogadjuk a Larvikot a BL-ben. Beindul a nagyüzem.
– Ha már kívülről fújja a menetrendet, azt is tudja, kivel játszik az ETO március 1-jén?
– A Bajnokok Ligájában? Ez nem is olyan könnyű kérdés.
– Ne a BL-re gondoljon!
– Akkor magyar bajnokink lesz? Nem tudom, hogy aznap kivel játszunk. Talán a Fradival?
– Eltalálta. Sejti, miért kérdezem?
– Persze. A Fradi kitörölhetetlen, csodálatos emlék, fantasztikus közösség, remek barátokkal és egy érzékeny, segítőkész edzővel, Elek Gáborral. Alig várom, hogy pályára lépjek az új csarnokban, amelyről eddig csupa szépet hallottam. Remélem, hogy nyerünk, és a lefújás után barátkozhatunk a fradistákkal, de addig nem.
– Meseszép öt évet töltött a fővárosban, KEK-et, bajnokságot nyert a Ferencvárossal, aztán érzelmes hangvételű levélben indokolta meg, hogy miért megy vissza Győrbe. Olvashatunk újabb levelet? A Győr mindvégig támogatta a rehabilitációja alatt, ezt illik meghálálnia.
– Hálával tartozom az ETO-nak. Holanek Zoltán (a futballválogatottnál dolgozó stáb tagja, Bernd Storck szövetségi kapitány egyik segítője – a szerk.) személyében nagyon pozitív kisugárzású rehabilitációs szakember segítette a gyógyulásomat. Lelkileg rengeteget jelentett a támogatása, de igaz ez Ambros Martín edzőre és persze a csapattársaimra is. Folyamatosan érdeklődtek, tartották bennem a lelket, mellettük egyszerűen nem adhattam fel. Pedig nagyon mélyen voltam, 2015 decemberétől kihagytam egy teljes évet. Mostanában azt érzem, hogy olyan vagyok, mint egy kisgyerek, aki visszakapta a játékát. De türelmesnek kell lennem, nem szabad semmit sem elkapkodnom, nehogy úgy járjak, mint az ősszel, amikor megint megsérültem. Nem akarok én már lemaradni semmiről.
– Szucsánszki Zita, Zácsik Szandra, Triscsuk Krisztina, Kovacsics Anikó és Korsós Dorina mellett ön sem lehetett ott az Európa-bajnokságon. Lehet, hogy Kim Rasmussen szövetségi kapitány nem tanult meg magyarul, de a sérülés szó már ismerős lehet neki.
– Nem irigyeltem őt! Az Eb előtt teljesen új rendszert kellett új emberekkel begyakoroltatni a csapattal, és ez bizony nem megy két perc alatt. Rasmussen iránt – jogosan – hosszú távon él a bizalom. Érzem, hogy sikerrel fogja letenni egy új csapat alapjait. Úgy akarok teljesíteni, hogy rám is számítson. Nem ma kezdtem az élsportot, már huszonkilenc éves vagyok, de várom az új kihívásokat.
– Tavalyelőtt kétéves szerződést írt alá Győrben, nyáron lejár a megállapodás. Mik a tervei?
– Tavasszal jó játékkal szeretném meghálálni a győriek segítségét. Minden erőmmel azon vagyok, hogy megnyerjük a BL-t. Erős a keretünk, Nora Mörk személyében nálunk játszik a világ egyik, ha nem a legjobb átlövője.
A budapesti Final Fourban két jó meccset kell játszanunk, hogy a miénk legyen a trófea. Ez hiányzik a gyűjteményemből, ha sikerülne begyűjteni, az kihatna a szerződéssel kapcsolatos tárgyalásokra. Olyan döntést kell hoznunk, amellyel a Győr is elégedett lehet, meg én is. Ez a minimum azok után, hogy támogatták a felépülésemet.
Exgyőriek a magyarok ellen
A Győri Audi ETO KC a dán Esbjerggel találkozik a Bajnokok Ligája középdöntőjében (vasárnap 16.45, tévé: Sport1). A Ferencváros-Rail Cargo Hungaria a korábban győri Planéta Szimonettát is foglalkoztató német Thüringert fogadja a Népligetben (szombat 14.30, Sport Tv). Az Érd két volt győrit, a világ egyik legjobb kapusát, a norvég Katrine Lundét és az olimpiai bajnok orosz átlövőt, Anna Szenyt a soraiban tudó Rosztov Donnal játszik otthon (vasárnap 14.45, Sport1). Az Alba Fehérvárnak is oroszlecke jutott a hétvégére: a Kubany Krasznodar vendégeskedik nála (szombat 17.00, Sport1).