Lars Lagerbäck megváltóként érkezett Norvégiába. A svéd labdarúgás történetének legeredményesebb szövetségi kapitánya 2000 és 2008 között öt világversenyre juttatta ki hazája válogatottját, 2010-ben Nigéria csapatát dirigálta a dél-afrikai világbajnokságon. Ezután visszatért Európába, Izlanddal pótselejtezőt játszott a 2014-es vb-részvételért, és ott volt a 2016-os Európa-bajnokságon. Február óta a svéd mágus, Lars Lagerbäck a norvég válogatott szövetségi kapitánya. Első nekifutásra ő sem tudott csodát tenni, a norvégok Belfastban kaptak ki 2-0-ra az északírektől, azaz a norvég válogatott feltámadására még várni kell: öt forduló után 3 ponttal az utolsó előtti helyen állnak a selejtezőcsoportban.
Norvégiában megtalálták, Hollan-diában egyelőre keresik az új szövetségi kapitányt. A Bulgáriától elszenvedett 2-0-s vereség Danny Blind állásába került. A hírek szerint Louis van Gaal kerülhet előtérbe, aki korábban kétszer is vezette az Oranjét. Ugyanakkor felvetődhet a holland szövetség felelőssége, amiért a sikertelen Eb-kvalifikációs sorozat után kirúgta a tapasztalt Guus Hiddinket. Angliában fel sem vetődik a kapitánycsere, Gareth Southgate irányításával tétmeccsen még nem kapott gólt a válogatott, amely vasárnap Litvániát győzte le 2-0-ra, így semmi sem veszélyezteti Anglia oroszországi vb-kvalifikációját.
Egyelőre nincs kapitánykérdés Romániában, bár az Eb után kinevezett Christoph Daum az eddigi öt vb-selejtező közül csak egyet tudott megnyerni a csapatával. A korábban kokainfogyasztás miatt eltiltott német sztáredző csapata a 4. helyen áll a csoportjában, amelyet a lengyelek vezetnek, akik vasárnap lapzártánk után egy korábbi és egy jelenlegi dortmundi góljával nyertek Montenegróban. Robert Lewandowski fantasztikus szabadrúgása után Lukasz Piszczek döntött Podgoricában. A találkozót Kassai Viktor vezette, a lengyel válogatott „fél távnál” meggyőző, 6 pontos előnnyel áll a csoportja első helyén.
Európai vb-selejtezők, még nem közölt eredmények
C csoport: Észak-Írország–Norvégia 2-0. Az állás: 1. Németország 15, 2. Észak-Írország 10, 3. Csehország 8, 4. Azerbajdzsán 7, 5. Norvégia 3, 6. San Marino 0.
E csoport: Montenegró–Lengyelország 1-2, Románia–Dánia 0-0. Az állás: 1. Lengyelország 13, 2. Montenegró 7, 3. Dánia 7, 4. Románia 6, 5. Örményország 6, 6. Kazahsztán 2.
F csoport: Málta–Szlovákia 1-3, Skócia–Szlovénia 1-0. Az állás: 1. Anglia 13, 2. Szlovákia 9, 3. Szlovénia 8, 4. Skócia 7, 5. Litvánia 5, 6. Málta 0.