Ha igaz a mondás, miszerint teher alatt nő a pálma, akkor Győrben hatalmasra nőhetett az a bizonyos növény.
A már a meccs előtt hetekkel, hónapokkal megsérült három standard kezdőember, Tomori Zsuzsanna, Stine Oftedal és Nora Mörk után a tavalyi Bajnokok Ligája négyes döntő legjobb játékosának választott Nycke Groot is harcképtelenné vált a Buducnost Podgorica elleni mérkőzés előtt.
Győrben mégsem pánikoltak – miért is tették volna? A keret minőségére jellemző, hogy az évek óta szélsőként foglalkoztatott, alapesetben irányító Görbicz Anitát kérte meg Ambros Martín edző, hogy térjen vissza az eredeti posztjára és dirigálja a csapatot. Természetesen „Görbének” nem okozott gondot a feladat, mégsem csak róla szólt a podgoricai meccs, inkább az ETO kapusairól. Kiss Éva csodálatosan védett, és ha éppen nem a váltótársa, Kari Alvik Grimsbö került sorra, akkor ő is brillírozott.
Ketten együtt 50 százalékos hatékonysággal teljesítettek a kapuban, ami világklasszis produkciónak felel meg: negyvenszer próbálkozott az ellenfél, ebből húsz volt sikeres. Elöl Eduarda Amorim vállalta magára a góllövést, éppúgy nyolcat dobott a brazil, mint Görbicz. Hát, ennyit a tartalékos BL-címvédőről…
Az ETO idegenben nyert hattal, a visszavágó formalitásnak tűnik. Ambros Martínnak minden esélye megvan, hogy ne csak hazai (a Magyar Kupa már a vitrinben…), hanem nemzetközi trófeával is búcsúzzon a csapatától.
Kihívókban nincs hiány: a CSM Bucuresti nagyon megszórta a francia Metz együttesét, a Vardar Szkopje a dán Midtjylland ellen győzött idegenben, és nagyon úgy tűnik, hogy a keleti blokk három reprezentánsát láthatjuk május elején a budapesti négyes döntőben. Az orosz Rosztov Don ugyanis Magyarországon győzte le a Ferencvárost egy olyan meccsen, amelyen minden és mindenki összeesküdött a zöld-fehérek ellen.
Már az első percben kidőlt Szikora Melinda, a kapus súlyos sérülést, keresztszalag-szakadást szenvedett, fél évig nem látjuk a pályán. A fradista pechsorozat a sáncról és az egyébként jól védő Bíró Blanka kezéről bepattanó lövésekkel folytatódott, és nyugodtan ide vehetjük a német játékvezetőket, akik néha összevissza fütyültek, és amikor felzárkózott volna a Fradi, a legkevésbé sem nekik kedveztek.
Pedig a Rosztovnak nem lett volna szüksége támogatásra, a riói olimpián győztes orosz válogatott hat játékosa mellett minőségi légiósok – Barbosa, Dembélé és Rodrígues – is megnehezítették a zöld-fehérek dolgát. Nem beszélve a kapusokról, Szedojkináról és Pessoáról…
Mindeközben a Fradiban kulcsjátékosok mondtak csődöt: Nerea Pena csak egy akciógólt dobott, a fiatal Háfra Noémi még annyit sem, így pedig nem lehet nyerni egy klasszis csapat ellen. A Fradi becsületesen küzdött, ötgólos hátrányból kapaszkodott vissza mínusz kettőre, de a jövő heti visszavágón így is emberfeletti bravúr kellene a továbbjutáshoz, hogy ne csak kisalföldi, hanem budapesti csapatunk is legyen a májusi Final Fourban a Papp László Sportarénában.
Bajnokok Ligája, negyeddöntő, első mérkőzések. Buducnost Podgorica–Győri Audi ETO KC 20-26, FTC-Rail Cargo Hungaria–Rosztov Don 29-31.
Nyerő tizenegy
A Szlovénia elleni vb-selejtezőre készülő magyar férfi-kézilabdaválogatott nyerte a siófoki felkészülési tornát. Ljubomir Vranjes együttese az Ausztria elleni pénteki győzelem (33-22) után vasárnap Brazília ellen nyert nagyon magabiztosan 30-22-re. Érdekesség, hogy mindkét mérkőzés mindkét félidejében 11-11 gólt kapott a főképp védekezésben előrelépett magyar válogatott.