Ha létezik csapat, amelyik toronymagas esélyese hazája bajnokságának, az a Real Madrid. Zinedine Zidane két év alatt két Bajnokok Ligáját, két európai Szuperkupát és egy klubvilágbajnoki címet nyert, de a történet szempontjából fontosabb, hogy tavaly a spanyol bajnokságban is csúcsra járatta a tanítványait. A formaidőzítésről sok mindent elárul, hogy a Real kis túlzással Ronaldo nélkül is simán verte a Barcelonát a spanyol Szuperkupa döntőjében.
A fővárosban minden adott a sikersorozat folytatásához, Katalóniában viszont valami nem klappol. Az új edzővel hasító, a Neymart világrekordnak megfelelő 222 millió euróért értékesítő Barcelona kiszemeltjei nehezen mozdíthatók: Coutinhóhoz ragaszkodik a Liverpool, Dembeléhez a Dortmund. A 40 millióért Kínából a Nou Campba csábított Paulinhóval nem sikerült megnyugtatni a kedélyeket.
Suárez kidőlt a sorból, a hírek szerint Messi a keret megerősítéséhez köti a szerződéshosszabbítását. Innen szép nyerni…
A Realnak nincsenek ilyen jellegű problémái: Zidane lemondott Moratáról és James Rodríguezről, és egyelőre fiatalokkal töltötte fel a már most is bivalyerős állományt.
A két gigász mellé felzárkózhat az Atlético Madrid és a Sevilla, más nem valószínű, a hagyományok és a papírforma szerint is kétesélyes a tegnap rajtolt La Liga.
A mai nyitóforduló – ahogy Németországban is – gyászszünettel indul, a csütörtöki barcelonai terrortámadásra emlékeznek a stadionokban.
Németországban a Bayern München az örök favorit, az elmúlt öt évben minden alkalommal megnyerte a Bundesligát, kulcsjátékos nem távozott, de a májusban visszavonult Philipp Lahm távoztával a védelemben adódhatnak gondjai Carlo Ancelottinak.
A háromszoros BL-győztes edző müncheni munkavállalása eddig nem feltétlenül sikertörténet. Ugyanis a bajorok elég unalmasan játszottak az utóbbi szezonban, és nem látszik, hogy ki lesz a kiöregedőfélben lévő Robben és Ribery utóda.
A liga leggyorsabb csapata, a Dortmund új edzővel, az Ajaxtól elcsábított Peter Bosszal üzen hadat a címvédőnek. A trónfosztásra a Leverkusen vagy akár a Schalke is esélyes lehet. A Dárdai Pál vezette Hertha bivalyerős sorsolást (sorrendben Stuttgart, Dortmund, Bremen, Hoffenheim, Mainz, Bayern) kapott, ráadásul az Európa-ligában is megméreti magát. Gulácsi Péter az előző szezon meglepetéscsapatával, a BL-ben érdekelt RB Leipziggel készül megismételni az előző szezon sikereit. Szalai Ádám góljaival sokat tehet azért, hogy a Hoffenheim ismét a dobogó közelében végezzen.
A Serie A-ban az utóbbi hét évben egyeduralkodó volt a Juventus. Immár a nyolcadik scudettóra hajt a fekete-fehér torinói csapat, amely különös bravúrt tud felmutatni: a legutóbbi igazolási időszak(ok)ban rendre elveszített minőségi játékosokat (Pogba, Vidal, Tevez), de ez nem látszott meg a csapat eredményességén.
Olyannyira nem, hogy az előző szezonban egyenesen a BL-döntőbe menetelt a Juve. A nyáron Bonucci távozása felkavarta az állóvizet, a világ (egyik) legjobb védőjének tartott futballista a Milanhoz igazolt, Dani Alves a PSG-nél kötött ki.
A bevételi oldal sokkal szerényebb (De Sciglio, Douglas Costa, Bentancur, Szczesny és Bernardeschi).
A Milan lehet a hanyatló Juve első számú kihívója: Bonucci mellett több minőségi futballistát (Calhanoglu, André Silva, Biglia) vettek a lombardok az eddig sem gyenge kerethez. Az Inter és a Roma edzőt váltott, a fővárosiak 25 év után az első Totti-mentes szezont kezdhetik el, miután a világbajnok legenda visszavonult.
A Napoliban az állandóság kamatozhat, a déliek szerződést hosszabbítottak Mertensszel, Insignével, és Hamsík is marad a Vezúv lábainál. Az olasz élvonal egyetlen magyar játékosa, Nagy Ádám a Bolognában szerezhet hétről hétre nemzetközi tapasztalatot.
Angliában már a második fordulónál tartanak, és rögtön slágermérkőzésre kerül sor: az előző idény aranyérmese, a rajtnál beragadt Chelsea a legutóbb a második helyen végzett Tottenham vendége lesz.