A vidéki emberek észre sem vennék, ha megszűnne az MSZP, annyira alacsony arrafelé a párt támogatottsága. A hajdú-bihari szocialisták írták ezt minapi állásfoglalásukban, s mindjárt javasolták is: akiknek szerepük volt a párt leépülésében, vegyék a kalapjukat mielőbb.
Azt látni a központból küldözgetett dokumentumokból, hogy odafönt megállt az idő. Olyan közhelyeket szajkóznak, amiket leírhattak volna 10-15 évvel ezelőtt is. Az MSZP eddigi legsúlyosabb válságát éli, még akkor is, ha ezt a pártelit igyekszik tompítani.
Nem a hajdúságiak az elsők, akik kimondják: új, hiteles, szerethető arcokra van szükség.
Íme, a központ kínálata. Molnár Gyula lemondása után elsőnek Tóth Bertalan frakcióvezető jelentkezett be elnöknek, később Kunhalmi Ágnes, a „párt arca”, majd előállt egy Bródy Gábor nevű ember, akiről csak annyit lehet tudni, amennyit a Hír TV tudósított róla még 2014-ben: „Egymilliárdos vagyont tüntetett el Bródy Gábor cége.” Felbukkant még Mesterházy (Kecskés) Attila neve, sőt a napokban maga Szanyi Tibor is jelezte, szintén beszáll a versenybe. Ők az „új, hiteles, szerethető arcok”.
(Ismét idecitálom Balogh András MSZP-elnökhelyettes néhány éve írt, de ma is időszerű kórképét: „Reális veszélye van annak, hogy a jövőben eljelentéktelenedünk. Rivalizáló csoportok vívják majd kisszerű és szánalmas harcukat a mind kisebb számban megszerezhető országgyűlési és önkormányzati helyekért.” Stimmel.)
Az is opció lehet a mai nehéz időkben, amivel pár hónapja néhány szocialista potentát állt elő, hogy tudniillik szűnjön meg a párt. (Ebben az esetben most nem kellene az új elnökön vakarózni.) Végezetül a DK-vezér Gyurcsány Ferenc áthidaló javaslatát se feledjük: az ellenzéknek egy közös demokrata pártot kellene létrehoznia. Ő még az elnökséget is hajlandó lenne elvállalni.