Évről évre a magyar színházi darabok felejthetetlen alakítást nyújtó mellékszereplői kapják az Aase-díjat, amelyet 1989-ben Gobbi Hilda hozott létre Peer Gynt drámájának rövid, de nagy színészi kihívást jelentő karakteréről, Aase anyóról elnevezve. A szakmai kuratórium tagjai idén az Újszínház színésze, Nagy Zoltán mellett Csombor Teréznek, Homonnai Katalinnak és Bicskei Istvánnak ítélték oda a díjat.
A fiatalon elhunyt, hetven éve született Ivánka Csaba emlékére az ezredfordulón alapítottak színészdíjat hozzátartozói. Az elismerést minden évben olyan színházak társulatainak adják át, amelyek fontos szerepet töltöttek be a névadó művészi életében. Ivánka rendkívül sokoldalú színész-rendező egyéniség, zenei tehetség volt, közösségépítő, az újra fogékony alkotó, szakmája iránt elhivatott ember, igazodási pont a pályatársak számára. Feledhetetlen alakításai között volt Jézus szerepe a Kerényi Imre rendezte Csíksomlyói passióban, e karaktert több mint 400 alkalommal vitte színre.
A nevét őrző díjat idén a pályatársakból álló kuratórium Soltész Bözsének rendkívül magas színvonalú, tragédiában, komédiában, zenés színházi művekben, a klasszikus és az alternatív színház világában egyaránt, valamint filmekben is sodró erejű, ihletett alakításaiért, elhivatott művészi munkája elismeréseként ítélte oda. Soltész Bözse vendégművészként játszott többek között a Budaörsi Latinovits Színház, a Siklósi Várszínház, a diósgyőri várjátékok, a Szentendrei Teátrum, a Bárka Színház, a Szkéné Színház, a Játékszín, a Vörösmarty Színház, a Zsámbéki Színházi Bázis előadásaiban, s 2001. évi megalakulása óta rendszeres közreműködő művésze volt a Maladype Színház produkcióinak.
Emlékezetes, hogy 1972 karácsonyán, negyvenedik születésnapján Domján Edit véget vetett az életének. A legendás színésznő emlékére 1991-ben alapítványt hoztak létre, a szervezet évről évre tehetséges, vidéken játszó színésznőket tüntet ki Domján Edit születésnapján.
Vidéki színházaink javaslata alapján kuratórium dönt a szakmai díjról, amelyet ezúttal a tatabányai Jászai Mari Színház színésznője, Danis Lídia vett át Takács Katalintól, a kuratórium elnökétől és Szakonyi Károly kuratóriumi tagtól Tatabányán, a Macbeth előadása után. Danis Lídia kiemelkedő alakításai közé tartozik a 2016-os Pécsi Országos Színházi Találkozó legjobb mellékszerepét kiérdemlő Dorine a Tartuffe-ből, A salemi boszorkányok Elizabeth Proctorja, A mi osztályunk Dorája, és Stuart Mária, valamint Lady Macbeth megformálása.