Az 1977-ben alapított szentpétervári társulat munkáját a XXI. század legnevesebb balettkoreográfusaként számon tartott Borisz Ejfman neve fémjelzi. Előadásaikkal óriási sikert arattak New York, London, Párizs és Róma közönsége előtt, és most június 5-én és 6-án a Magyar Állami Operaház színpadán is fellépnek. A kritikusok méltatásaikban gyakran kiemelik, hogy Ejfman koreográfiái megújították a balett formanyelvét azáltal, hogy megalkotójuk mesterien ötvözi a klasszikus műfajt a modern kor technikai lehetőségeivel, és különleges látványvilágot teremt.
A világhírű társulat budapesti előadásának egyik különlegessége, hogy a Kodály Filharmónia Debrecen kíséri majd az orosz együttest. Zeneileg is kihívást jelent a produkció, amelyben Csajkovszkij különböző szimfonikus műveinek megfelelő hangulatú részeit fűzték csokorba.
Tolsztoj Anna Karenina és Vronszkij gróf tragikus szerelmét bemutató regényéből már számos film, színházi és operaelőadás született. A szentpétervári társulat mostani előadása a szerelmi háromszög bonyolult rendszerét, Anna személyiségének kettősségét tárja fel, a mozdulatok erős kifejezőerejével mutatja meg a szerelem és a végzet sodrását.