A Kortárs-költőverseny hagyománya mindössze négy évre nyúlik vissza, ám egyre nagyobb népszerűségnek örvend, s a meghívásos pályázat követelményeinek eleget tevőkből már igen impozáns névsor állítható össze, többek között: Tandori Dezső, Orbán János Dénes, Zalán Tibor, Tőzsér Árpád, Ágh István, Falusi Márton, Ladik Katalin, Vári Fábián László, Vörös István.
Az idei Kortárs-költőversenyen Báthori Csaba, Tandori Dezső, Markó Béla, Orbán János Dénes, Fenyves Marcell, G. István László, Tőzsér Árpád, Fekete Vince, Zalán Tibor, Reményi József Tamás és Tarján Tamás vett részt. A 2015-ös költőversenyen Kálnoky László Shakespeare XIX. Henrik című műfordítás-paródiájának szellemiségében kellett alkotniuk. Mindez valóban nagy kihívás, hiszen mint tudjuk, a paródia paródiáját nem kis feladat megalkotni. A felkért költők, illetve irodalomtörténészek azonban nagyon eredeti parafrázisait adták a „nyelvgyötrő mester”: „Ó, süh! Pém! Piha! / Szotykon vatyorgó, páhás veckelem!” kezdetű sorainak a népes közönség kiváló szórakoztatására. A költők Kálnoky László sorai újragondolásának jutalmául Ambrus Lajos szerkesztő borával, valamint Ruttkay Sándor, Erdős János, Krizbai Sándor, Miklós Árpád, Alföldi László, T. Horváth Éva, Csengery Béla, Mayer Éva, Damó István és Kovács Johanna különleges grafikáival gazdagodhattak.
A versek derűjét csak Juhász Gábor kellemes, andalító, melankolikus gitárjátéka törte meg olykor. Ezután a 2015-ös Kortárs-díjak átadása következett: Szépirodalom kategóriában Térey János nyerte el a kitüntetést a vers, a drámai költemény és a verses regény műfajában nyújtott kiváló teljesítményének elismeréseként. Esszé és tanulmány kategóriában az idei Kortárs-díj büszke birtokosa Tóth László író, költő, kritikus, művelődéstörténész, műfordító lett. Képzőművészet kategóriában pedig Miklós Árpád, aki a festészetben, a grafikában és a mozgókép területén is kimagasló minőségű alkotásokat hozott létre. Az okleveleket Vicze László gyönyörű merített papírjára nyomtatták. Az est zárásaként a díjazott, Miklós Árpád Triptichon című néhány perces videografikáját tekinthette meg a nagyérdemű.