A szakmai zsűri ebben az évben több mint 90 jelentkező közül választotta ki a programban szereplő 28 produkciót, amiket a közönség ebben a formában a fesztiválon láthat először. Az eseményt megelőzően nem csak Magyarországon, hanem Lengyelországban is Németországban is tartottak válogatásokat, de más országokból- többek között Izraelből, Belgiumból és Törökországból – is érkeztek fellépők, akik a fesztivál előtt videón keresztül küldhették el jelentkezésüket a szakmai zsűrinek.
A rövid koreográfiákkal két kategóriában lehetett pályázni. A klasszikus SzólóDuó programban rövid szóló-és duótánc produkciókat láthat a közönség. A fesztivál szellemiségének a lényege, hogy az előadók minden kötöttségtől mentesen mutathatják be elképzeléseiket, a művészi tartalom pedig legalább annyira fontos, mint a technikai tudás.
2014-től azonban a fesztivál programja kiegészült egy új, Mozdulat 100+ elnevezésű kategóriával, aminek keretein belül a több mint száz éves hungarikum, a táncot és a tudományt összekapcsoló mozdulatművészet hagyományaira reflektáló alkotásokat láthatnak az érdeklődők. Az irányzat megalapítója Dienes Valéria volt, aki Párizsban Isadora és Raymond Duncantól tanult, majd Budapestre hazaérve saját iskolát alapított, és tudományos pontossággal kezdte el elemezni a művészi mozdulatokat, majd egy egészen újfajta gondolkodásmóddal kiegészítve kidolgozta saját tánctanítási rendszerét, amit orkesztikának (mozdulattanulmánynak) nevezett. Napjainkban ezt az irányzatot, és Dienes Valéria örökségét a SzólóDuót szervező Orkesztika Alapítvány viszi tovább Magyarországon.
A SzólóDuó fesztivlált egy rendkívül érdekes kísérőrendezvény, az Ork-Kota Platform 2016 színesíti. Az eseményen a Kontakt Táncért Alapítvány és az Orkesztika Alapítvány évek óta futó táncfilm-pályázattának legjobbjait vetítik. A legfeljebb egyperces kisfilmek igen változatos műfajúak, a legkülönfélébb eszközökkel- mobiltelefonnal, kamerával vagy fényképezőgéppel- készültek, és nagyon jól visszaadják a művészek egyéniségét, a koreográfiák dinamikáját, hangulatát és a tánc mindent elsöprő erejét.
A fesztivál ideje alatt a nyitott beszélgetéseken lehetőség nyílik a különböző szakmai kérdések megvitatására, és a fellépő művészekkel való találkozásra is. Délelőttönként pedig szalmai workshopok várják az érdeklődőket a Mozdulatművészetek Házában, amiket Anna Piotrowska és Ladjánszki Márta táncművészek tartanak.
A versenyprogramban szereplő alkotók az eseménysorozat végén személyes értékelést kapnak, a legkiemelkedőbb alkotásokat pedig a szakmai zsűri díjazza, de közönségszavazást is tartanak. A fesztivál legjobb előadásait a január 17-én megrendezésre kerülő záróeseményen, a SzólóDuó 2016 Gálaesten láthatja majd a közönség.