A dombérozót 24 zalai település összefogásával rendezik meg Zala megyében – emelte ki Vigh László, a térség országgyűlési képviselője (Fidesz). A rendezvények a falvak életben maradását szimbolizálják, „a jövőt jelentik”, ami Zala megyében azért is kiemelten fontos, mert a települések döntő többsége (258 településéből 248) falu – fogalmazott Vigh László.
A látványos fesztivál- és hagyományőrző programokra – a kézi kaszások aratóversenyére, a cséplőbandák versengésre sokan ellátogatnak és jó hírét viszik a falunak – hangsúlyozta Lendvai Jenőné, Nova polgármestere (független).
Magai Ágota, a Göcseji Dombérozó elnevezésű rendezvénysorozat ötletgazdája és főszervezője kiemelte: a programsorozat keretében a göcseji vidék értékeit szeretnék bemutatni. A hosszabb távú terv a tájegység fejlesztése és egyebek mellett a turisztikai fejlesztésekkel is erősödhet a tájegység gazdasága, nőhet a turisztikai vonzereje – hangsúlyozta.
A dombérozó az elmúlt években „márkanévvé vált”: a falvak tíz napra megnyitják kapuikat, fogadják a vendégeket és bemutatják értékeiket.
Göcsej „egy kiaknázatlan kincsesbánya”. A programokon a falvak bemutathatják az értékeiket, amely mind a belföldi, mind a külföldi turizmus számára vonzóvá teszi a térséget – mondta el Tolvaj Márta, Zalaegerszeg alpolgármestere az MTI-nek.
Hozzátette: a mezőgazdasági termelés egyre népszerűbbé válik, a támogatásoknak köszönhetően sok fiatal család kezdett el mezőgazdasággal foglalkozni.
Az alpolgármester kitért arra is, a zalai megyeszékhelyen helyi termelői piac épül, ahol a vásárlók a hét minden napján hozzájuthatnak az egészséges, jó minőségű helyi termékekhez.
A beruházásra a város TOP (Területi Operatív Program) keretéből 350 millió forintot fordítanak. A napokban történt meg a közbeszerzési pályázat kiírása, és remélhetőleg 2019 őszén megnyílhat a Helyi Termelői és Kézműves Piac Göcsej Látogatóközpont a zalai megyeszékhelyen – ismertette.