A városrész nem először lesz jelen a Művészetek Völgyében, hiszen régi szálak fűzik a rendezvény kezdeteihez. Volt idő, amikor a Szent László Gimnázium diákjai riportokat és a rendezvény napi híreit készítették. Kovács Róbert kőbányai polgármester szerint érdemes feleleveníteni ezt a hagyományt. – Nagyon elkötelezettek vagyunk, hogy közpénzből ne fizessünk olyan zenét, amely playbackről szól – mondta a polgármester.
A zenei udvaron élő kísérettel lépnek fel az énekesek, hiszen Kőbányán működik egy könnyűzenei stúdió, amit Póka Egon vezet. Itt kiváló tanárok, köztük Babos Gyula és Fekete Kovács Kornél tanítják a fiatalokat. A kőbányai stúdió szervezi az udvar esti koncertjeit is, amelyen többek között fellép a Póka–Tátrai ReGeneráció, a Noémo, a ZUP, a Bohemian Betyars, a Váczi Eszter & Quartet, a Póka Egon Experience, a Jazztelen, a Budapest Voices, az Acoustic Loops, a Lóci játszik, a Jazzékiel, a Margaret Island, a Kőbánya Sound és még sokan mások.
Napközben pedig Kőbánya egy teljesen új arcát fordítja felénk. – Mások értékítéleteit is formálni szeretnénk, megmutatni azon értékeinket, amelyeket kevesen ismernek. Általában úgy vélekednek a városrészről, hogy ez egy ipari település, tele üzemekkel és gyárakkal, a főútvonalakon is csak ennyi látszik belőle. De Kőbánya ennél sokkal több – szögezte le Kovács Róbert.
Pompás építészeti öröksége van, elég csak a Lechner Ödön tervezte Szent László-templomra gondolni, vagy a város századeleji polgári épületeire. Ezeket az értékeket helytörténeti vetélkedőkkel és közérthető kiállításokkal népszerűsítik, de nemcsak a régit, hanem a mostani kulturális pezsgést is. A virtuális időutazásnak nevezett, könnyed interaktív bemutató kultúrtörténeti előadásokkal párosul. A kőbányaiak arra is emlékeztetnének, hogy a Citadella, a Mátyás-templom, a Halászbástya és még megannyi épület Kőbánya köveiből épült. Arra is büszkék, hogy Ferenc József többször is járt a kerületben, sőt megkóstolta a sörüket is.
De bemutatják a város régi és új nagy szülötteit is: Gergely Gábor asztaliteniszező, aki tagja volt az 1979-ben világbajnokságot nyert magyar csapatnak, pingpongszimultánt tart, és Hofi Géza alakját is megidézik, hiszen ő is Kőbányán született és a porcelángyárban dolgozott.
Hofi Gézáról karikatúrakiállítást is rendeznek, miközben az emlékét Éles István humorista fogja megidézni. A fesztivál valamennyi napján este könnyűzenei koncertek lesznek, és hivatásos énekesek tanítják majd meg Kőbánya himnuszát, vagyis a Kőbánya bluest, közös éneklés és hangszerbemutató „simogató” keretében.