Az egykori tihanyi főapát, Vaszary Kolos halálának 100. évfordulója emlékére rendezett, huszonegy remekművet – köztük az ötven év után meglelt Kereszténység című festményt – az Esztergomi Keresztény Múzeum, az MNB, a Magyar Nemzeti Múzeum, a Móra Ferenc Múzeum, a Székesfehérvári Egyházmegyei Múzeum és a tihanyi apátság gyűjteményéből válogatta tárlattá a kurátor, Plesznivy Edit művészettörténész.
A kiállítás hét témaegységet ölel fel: az első a Vaszary-villát, a második az egyházfő Vaszary Kolost, a harmadik Vaszary János festőt, a negyedik a festő egyházi megbízásait, az ötödik Vaszary János balatoni kötődéseit ismerteti meg a látogatókkal, a hatodik témaegység A tenger, strandok, fürdőzők világa címet kapta, a hetedik pedig a Vaszary család művész tagjait mutatja be.
Az egyházfő, Vaszary Kolos unokaöccsén, a festőóriás Jánoson kívül az 1920-as évek első felében több jeles író és művész tagja is volt a Vaszary famíliának. Festőként Gadányi Jenő öregbítette apja hírnevét, színházi szerzőként és rendezőként az 1963-ban elhunyt Vaszary János, színésznőként az 1965-ben elhalálozott Piroska és az 1985-ben elhunyt Vaszary Gábor író. A kiállítást – amely január 5-ig várja a művészetkedvelőket – gazdagon illusztrált, magyar és angol nyelvű tablók teszi teljessé.