A címadó, a Fülemile című vers mellett az előadáson elhangzik majd az Írjak, ne írjak, az Ez az élet, a Hasadnak rendületlenül, az Intés; a Naturam furcâ expellas, a Semmi természet és a Grammatika versben című költemény. Gitáron kísérve pedig énekhangon a Szülőhelyem, Szalonta, az Írószobám, az Igyunk biz azt, egy-egy kicsit, A világ, A csillag-hulláskor, A tudós macskája, az Elesett a Rigó lovam patkója, A három pipa utca, A vasvári verebek és a Dal fogytán című művek, valamint korabeli dudamuzsika is színesíti az összeállítást.
– Arany Jánossal együtt nevetünk a mai kor fals felületességén. Az előadásból kiderül, hogy nincs új a nap alatt – mondja az est egyik előadója, Tallián Mariann. – Arany kevésbé ismert, önironikus humora az előadóknak is kiváló lehetőség arra, hogy rendhagyó módon mutassák be a költőt a közönségnek, miközben a fanyar humorán át felfénylik költészetének mélyrétege is – vélekedik párja, Lázár Balázs.
Tallián Mariann és Lázár Balázs már tíz éve készít verses, versszínházi előadásokat. Egyszerre áll munkájuk központjában a hagyományőrzés és az új utak keresése, a magyar költészet klasszikus és kortárs kincsestárának megismertetése, a magyar nyelv ápolása a lehető legszélesebb körben határon innen és túl.
Lázár Balázs színművész, költő és Tallián Mariann színművész, hegedűs sokoldalú alkotótársak. Lázár Balázs 1997-ben, Tallián Mariann 1998-ban végzett a Színház- és Filmművészeti Egyetem színész szakán. Tallián Mariann a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola tanárképző szakán hegedű szakra is járt, és a Nemzeti Színház Színiakadémiáján is elvégzett két évet.
Tagja volt a Szolnoki Szigligeti Színház, a Zalaegerszegi Hevesi Sándor Színház és a Nemzeti Színház társulatának. Lázár Balázs húsz éve publikál irodalmi lapokban, folyóiratokban, a 2000–2001-es évadban pedig Kaliforniában vett részt egyéves maszkos, mozgásszínházi képzésben.

Lázár Balázs rendszeres fellépő irodalmi esteken
Fotós: MTI/Koszticsák Szilár
2016-ban doktorált Maszkos karakterizáció című dolgozatával a Színház- és Filmművészeti Egyetemen. Jelenleg a Ferencvárosi Pinceszínház irodalmi referense, s emellett több színházban játszik. Mindketten rendszeres fellépői irodalmi esteknek, könyvbemutatóknak.
Rózsássy Barbara József Attila-díjas költőnővel 2011 óta közösen állítanak színpadra versszínházi előadásokat.
A Fülemile című előadás különlegessége, hogy nem csupán Arany János verseit, hanem a költő dallamvilágát, kevéssé ismert zenei stílusát is bemutatja Csörsz Rumen István segítségével. Csörsz Rumen István csellótanulmányai után a népzene és a régizene felé fordult, s elvégezte az Óbudai Népzenei Iskola duda és koboz tanszakát, Lányi György és Kobzos Kiss Tamás növendékeként.
Részt vett Czidra László keszthelyi reneszánsz kurzusain, s több hangszeren autodidakta módon megtanult. 1988-ban megalapította a Musica Historica együttest; 1997 óta a Musica Historica Kulturális Egyesület elnöke. A Carmina Danubiana és a Falkafolk együttes tagja.
– Bízom benne, hogy minden korosztálynak tartogat érdekességeket ez a különleges irodalmi és zenei válogatás. Korábban a rendhagyó irodalomórákon tartott, hasonló verses műsorokkal kapcsolatban is rengeteg pozitív visszajelzést kaptunk – fogalmazza meg reményeit az est rendezője, Rózsássy Barbara.