Elkészült az élményalapú zenei nevelést támogató Magyar Zene Háza tartalmi koncepciója, amely a saját élményeken keresztül ösztönzi a zene szeretetére és művelésére a közönséget. A Magyar Zene Háza építési munkálatai a nyár végén kezdődtek Fudzsimoto Szu japán sztárépítész tervei alapján.
Az ismeretterjesztő központ várhatóan 2020 végén nyitja meg kapuit. A kiállítási és edukációs programot zenészek, múzeumpedagógusok, zenetörténészek és látványtervezők dolgozták ki. A zenei csodák palotájában egy helyen összpontosul a kiállítás, az élőzene és a zenepedagógia hármasa.
A ház föld alatti szintje a kiállítások tere, ahol egy állandó zenetörténeti tárlat vezeti végig a látogatókat interaktív és látványos technikai megoldásokkal a zene fejlődésének útján. Az időszaki kiállítások mellett egy hangdóm is helyet kap, amely egy speciális, félgömb alakú kupolatérben különleges hang- és vetítéstechnikával hoz létre változatos hangtereket. Az épület földszintjén előadótermek és egy szabadtéri színpad található, az emelet a zenepedagógia és a digitális könyvtár helyszíne lesz.
Az állandó kiállítás tematikus sétákkal számtalan felfedeznivalót kínál. Az interaktív attrakciók során kis segítséggel saját zenét is szerezhet a látogató, másutt megismerheti a különböző tájegységekre jellemző hangzásvilágot. Az első időszakos kiállítás a magyar könnyűzene 1957-től 1992-ig tartó történetét mutatja majd be.