Az egy éve elhunyt, a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, Kossuth-díjas építész, Csete György emlékére megrendezett kerekasztal-beszélgetésen betekintést nyerhettünk a nagy jelentőségű alkotó munkásságába a Fészek Galériában. Az építész fia, Csete Örs személyes hangvételű beszéddel vezette fel a többségében Zsitva Tibor fotózta épületképekből összeálló kiállítást, amely a galériában tekinthető meg július 21-ig.
A kerekasztal-beszélgetést vezető Csete Ildikó textilművész felidézte, hogy férjével mindig tiszteletben tartották egymás munkáit, egyikük sem szólt bele a másik alkotói tevékenységébe. A beszélgetésben Jankovics Tibor építész, Sulyok Miklós művészettörténész és Lőrincz Zoltán művészettörténész, teológus vett részt, aki 1992 és 1996 között a kőszegi gyülekezet gondnoka volt, és az ő ösztönzésére vágott bele Csete György a kőszegi református templom megtervezésébe.

Az építész az orfűi Forrásházat tartotta az egyik legemblematikusabb művének
1986-ban Sulyok Miklós sikeres kiállítást szervezett a Budapest Galériában Csete György és a Pécs Csoport munkáiból, amelyre körülbelül tizenötezren voltak kíváncsiak. Jankovics Tibor elmondta, hogy Csete György a tanára volt, és teljesen más módszert alkalmazott a tanításban, mint a kollégái: érdekesebb, izgalmasabb, progresszívebb volt, mint a többi oktató. Egyszer két héten át több diák segédkezett neki egy pályázat összeállításában, utólag bátran kijelenthető, hogy ez volt a Pécs Csoport előzménye. Mint mondta, Csete úgy vélte, Magyarországon csak olyan építészetet szabad csinálni, amelynek köze van a kultúránkhoz.
A beszélgetésből kiderült, hogy Csete György az Orfűn található, harminchárom éves korában tervezett Forrásházat tartotta az egyik legemblematikusabb művének. Ez az épület jelenleg műemléki védettséget élvez. Az építész a völgyben szedett páfrányokat is beletette a zsaluzatba, ennek köszönhetően a betonfelületen páfránylenyomatok találhatók. Az alsó rész szigetelését záró bádogosmunkának és a felső rész borításának a díszítését honfoglalás kori mintákból vette. Sulyok Miklós szerint a Forrásház csírájában hordozza az organikus építészet alapjait. Mint elhangzott, Csete György eszménye a magyar anyanyelvű építészet volt, ugyanakkor számára minden építészet szakrálisnak számított.
Az általa teremtett irányzatot a későbbiekben a Pécs Csoport vitte tovább.