A drámaíró verseny csütörtökön délután 5 órakor startolt. A helyi szervező, a Napsugár Bábszínház nosztalgikus bejátszásokkal, felvételekkel segített a nézőknek és a csapatoknak feleleveníteni, hogy milyenek voltak a korábbi versenyek, és megismerkedhettünk a résztvevőkkel: szerzőkkel, rendezőkkel, színészekkel, háttérmunkásokkal. Idén a pécsi Bóbita Bábszínházat kérték fel, hogy a rendezvény társszervezője legyen, de több más műhelyből is érkeztek művészek.
A beavató műsor részeként kihúzták azt az újságcikket a Békés Megyei Hírlapból, amelynek a címe jelentette a témát az írók számára. Az Érdekes időutazás a víz világnapján láthatóan nem okozott kellemetlen meglepetést számukra.
A vasárnap kora délutáni kezdésre a Bárka folyóirat különszáma is elkészült, amelyben megtalálható mindhárom drámaszöveg, a csapatok, rendezők, írók bemutatása, az alkotók első reakciói, interjúk és egyéb érdekességek is. Köszöntőjében a Napsugár Bábszínház igazgatója, Lenkefi Zoltán elmondta, hogy a verseny talán azért jelent izgalmat minden résztvevő számára, mert ki kell mozdulni a komfortzónából, senki nem tud előre semmit – csak a szakmai tapasztalatára és a leleményességére számíthat.

Kalocsányi Gábor átveszi a legjobb színész díját
A bemutatók után a szakmai zsűri több kategóriában hirdetett díjakat, és az igen nagy számú közönség is szavazhatott. A zsűri tagjai: Gabriel Cadariu, a marosvásárhelyi Ariel Bábszínház igazgatója; Elek Tibor József Attila-díjas irodalomtörténész, kritikus, a Bárka főszerkesztője; Gimesi Dóra, a Budapest Bábszínház dramaturgja; Jászay Tamás kritikus, illetve Zalán Tibor, Magyarország Babérkoszorúja díjas költője és a Békéscsabai Jókai Színház dramaturgja.
Döntésük alapján a legjobb dráma díját Tóth Réka Ágnes nyerte Oázis című darabjával; a legjobb rendező pedig Szilágyi Bálint lett, aki Sebők Bori Csatornajárás című művét vitte színre. A legjobb színész díját Kalocsányi Gábor, a debreceni Vojtina Bábszínház művésze kapta, a legjobb színésznő díját Fekete Grétának, a debreceni Vojtina Bábszínház művészének ítélték oda. A legváltozatosabb karaktert külön díjazták: Balázs Csongor, a Békéscsabai Napsugár Bábszínház művésze érdemelte ki az elismerést.
A legjobb előadás díját Szenteczki Zita rendezésében Pozsgai Zsolt darabja kapta, amelynek címe A víz elrablása, avagy Lina és a Nagyhatalmú Karbantartó esete, illetve az azt színre vivő csapat (Czumbil Örs, Napsugár Bábszínház, Baditz Dávid, Vojtina Bábszínház, Fekete Gréta, Vojtina Bábszínház, Vadon Judit, Bóbita Bábszínház és Barkó Réka, Vojtina Bábszínház). Idén ugyanez a produkció nyerte el a közönség díját is.