A produkciót naponta öt különböző időpontban kivetítik a színház előtt függő LED-falra, és követni lehet a teátrum honlapján, valamint közösségi oldalán is. Mindez már a Művész kávéházban hangzott el. Seregi Zoltán igazgató azt is elmondta, hogy igyekeztek sokoldalúan és újszerű eseményekkel kapcsolódni az emlékév városi rendezvényeihez.
Tisztelet a hősöknek elnevezéssel egy, az ugróiskolához hasonló, hatvan négyzetből álló „játékot” is létrehoznak a színház előtti téren, bevonva a város lakosságát az ünneplésbe. Más „mozgó megemlékezésekkel” is készülnek a művészek: a város négy településrészébe teherautóval szállnak ki, amelynek platóját a helyszíneken rögtönzött színpaddá alakítják, és vers-, illetve prózamondással, drámai jelenetekkel róják le tiszteletüket a forradalom előtt.

A legnagyobb szabású produkció az október 22-i, Forradalom és színház című előadás lesz
Négy színész (Tege Antal, Fehér Tímea, Kovács Edit és Bartus Gyula) tizenegy középiskolába juttatja el a forradalom eszméjét, magyar költők 1956-ot idéző versei által, Vas Istvántól Márai Sándoron át Petri Györgyig.
A város központi ünnepségén, október 23-án is műsort ad a teátrum a megemlékezés részeként. Október 10-én mutatják be a Sík Ferenc Kamaraszínházban a Jókai színház kiadásában megjelenő Bárka folyóirat Forradalom–Megtorlás–Konszolidáció című, 1956-os emlékszámát. Elek Tibor főszerkesztőtől tudtuk meg, hogy az esemény díszvendégei a szám szerzői közül Fekete Pál, a Békés Megyei Forradalmi Bizottság ’56-os elnöke, felesége, B. Kovács Ágnes és Simai Mihály költő lesznek. A Bárka és a Körös Irodalmi Társaság által Békés megyei alkotók számára meghirdetett szépirodalmi pályázat díjazottjai közül is többen felolvassák műveiket az esten.
A színház legnagyobb szabású produkciója az október 22-i, Forradalom és színház címet viselő, egész estés előadás lesz, amely dokumentum- és fikciós elemekből építkezve idézi fel a forradalom főként békéscsabai eseményeit. Elek Tibor, aki az előadás szövegkönyvének összeállítója és dramaturgja, hangsúlyozta, hogy minden elhangzó szöveg Békéscsabához, illetve a színházhoz kapcsolódik. A megyeszékhely forradalmában ugyanis a korabeli színház és dolgozói Kaskötő István dramaturg vezetésével meghatározó szerepet töltöttek be. Jeleneteket láthatunk Bartus Gyula Életek árán és Sarusi Mihály Álompuszta című darabjából, a színpadon megelevenednek korabeli helyi sajtóközlemények, a Kossuth Népében és a Független Újságban közölt versek, Féja Géza rádiószózata, a forradalom hőse, Fekete Pál visszaemlékezései a Bárkából.
A rendező, Tege Antal színművész hozzátette, hogy a széttartó műfajiságú szöveganyagból nem könnyű egységes előadást létrehozni, mégis erre törekszik.
A sajtótájékoztató befejezéseként Kiss Tibor alpolgármester elmondta: a város nagyon fontosnak tartotta, hogy méltó módon emlékezzenek meg a forradalomról a hatvanadik évfordulón. Kiemelt célnak tekintették, hogy az egykori hősök tettei az ifjúság számára példamutató erővel jelenjenek meg.