A történetének legnagyobb felújításán átesett épületben több mint 69 ezer szerkezeti elemet tisztítottak meg, illetve cseréltek le a munkálatok során, amelyek összköltsége 41 millió font (14,6 milliárd forint) volt.
A 4880 négyzetméteres üvegház, amely 1863-ban nyitotta meg először a kapuit, tízezer lenyűgöző növénynek ad otthont, és a jövőben tovább gyarapszik a világ legritkább és legfenyegetettebb növényeinek néhány képviselőjével.
A Temperate House (Mérsékelt övi ház) a Kew Gardens szakemberei által megmentett növények történetét is elmeséli, azt, hogy miként kerültek számukra menedéket jelentő új otthonukba.
Az üvegház igazi világkörüli kalandra hívja a látogatókat. Dél-Afrikát idézi meg például a cikászok családjába tartozó Encephalartos woodii, amelyet a „világ legmagányosabb fájaként” szoktak emlegetni, mivel ma már csak hímivarú egyedei ismertek.
A műemlék épület felújítása során 15 ezer üvegpanelt cseréltek ki, 180 kilométernyi állványzatot állítottak fel, 5280 liter festéket használtak el és több mint 400 ember vett részt a munkálatokban.
A felújítás költségeinek egy részét a nemzeti lottóbevétel bizonyos hányadát örökségvédelmi és kulturális célokra fordító Örökségi Lottóalap (Heritage Lottery Fund) finanszírozta.
A Kew Gardens a világ egyik legnevesebb botanikus kertje. 1840-ben alapították, manapság több mint 30 ezer faj képviselői láthatók benne. Itt található az egyik legnagyobb herbárium is, a növényekkel kapcsolatos könyveket őrző könyvtárában több mint 750 ezer