Rendkívüli biztonsági intézkedések közepette zajlottak mind a jobb-, mind a baloldali demonstrációk a hét végén Chemnitzben, ám így sem sikerült megakadályozni, hogy a bevándorlás kérdésében megosztott városban újabb erőszakcselekmények történjenek. A DPA német hírügynökség tájékoztatása szerint az újabb tüntetéshullám során legalább tizennyolcan megsérültek és legalább harminchét bűncselekmény történhetett.
Rendőrségi forrásokra hivatkozva a chemnitzi központú Freie Presse azt írta: a bevándorlásellenes Alternatíva Németországnak (AfD) párt és a Pegida (Európai Hazafiak a Nyugat Iszlamizálódása Ellen) mozgalom közös megmozdulásán csaknem nyolcezren jelentek meg szombaton, míg a berlini menekültpolitikával nagyrészt egyetértő ellentüntetésen mintegy háromezren lehettek.
A személyi sérülések zöme akkor következett be, amikor a szélsőjobboldalinak bélyegzett szervezetek menetelését több ezer ellentüntető szakította meg, adta hírül a DPA, amely szerint a szászországi rendőri erők is ekkor kényszerültek erőszak alkalmazására. A Deutsche Welle szerint mivel egyik tábor sem akarta elhagyni a helyszínt, az egyenruhások vízágyúkkal oszlatták a tömeget. Egybehangzó források szerint a német rendőrségnek ezúttal sikerült felnőnie a feladathoz, és körülbelül 1800 egyenruhás vigyázott a polgárok biztonságára.
A német szélsőjobb melegágyaként emlegetett Szászországban gyakorlatilag egy hete tartanak a tüntetések egy menedékkérők által elkövetett gyilkosság nyomán. A nemzetközi sajtó csak a két – bevándorlásellenes és migránspárti – Németország összecsapásaként értékeli az eseményeket. Korábban a berlini kormány több tagja is az erőszak mellőzésére szólított fel. Vasárnap Heiko Maas szociáldemokrata külügyminiszter a Bild am Sonntag napilap hasábjain pedig kifejtette: sajnálatos módon nyugtalanság lett úrrá a társadalmon, amit maguknak a németeknek kell orvosolniuk.
– Itt az ideje, hogy felkeljenek a kanapéról és hallassák a hangjukat – szorgalmazta a tárcavezető, hozzátéve: az egész ország számára szégyent jelent, ha az utcákon újra a náci karlendítést használják.
Közben a Bild arról írt, hogy a szintén szociáldemokrata Katarina Barley igazságügyi miniszter vezetésével nyomozás indult annak felderítésére, hogy milyen kiterjedtségű szélsőjobboldali hálózat állhat az idegenellenes tüntetések hátterében. Utóbbi a chemnitzi események egy másik vitatott kérdése, a demonstráló polgárok egy része ugyanis kifogásolja, hogy a migránsellenes nézetei miatt bélyegezzék szélsőjobboldalinak.