Frank Engel, aki az Európai Parlament (EP) belügyi, állampolgári és igazságügyi szakbizottságának (LIBE) tagjaként októberben azt javasolta, hogy jöjjön létre olyan uniós testület, amely egy kötelező és állandó migrációs kvótamechanizmusért felelne a kontinensen, azt mondta, a korábbi rendszerben Magyarországnak körülbelül 1250 embert kellett volna befogadnia, ennyi „érkezését észre sem vették volna”, hiszen „a kommunista időkben ennél jóval több migráns érkezett jóval furcsább helyekről”.
Frank Engel is ott van a Soros megbízható szövetségeseinek nevét tartalmazó listán
A nezopontok.hu oldalon megjelent írásban volt korábban olvasható, hogy az Open Society Foundations belső adatbázisából származó kiadvány szerint a Soros-hálózatnak több „megbízható szövetségese” van a brüsszeli parlamentben, mint amennyi a legnagyobb, néppárti frakció összlétszáma. Több jobboldali politikusról – például a korábban a CEU-ügyben megszólaló Frank Engelről – megjegyzik, hogy adott esetben készek szembe fordulni saját pártcsaládjukkal – írta korábban a Nézőpont Intézet elemzőinek blogja.
Kifejtette: úgy látja, hosszú távon nem működhet tovább az, hogy egy ország senkit nem akar befogadni. Miniszteri szinten is egyértelművé fogják tenni ezt a politikusok, különösen azokból az országokból, ahová sokan érkeznek. Ilyenek a helyzetükből fakadóan „frontországok”, illetve azok, ahová a migránsok sokan szívesen mennének, mint Németország, Svédország vagy Ausztria.
Példaként említette, hogy az ukrajnai konfliktus súlyosbodása esetén, ha „frontországgá válna”, Magyarországnak is jól jönne, ha létezne olyan rendszer, amely alapján ha a menekültek száma elér egy bizonyos szintet, az ország kérheti a többi tagország segítségét.
Frank Engel szerint kvótaügyben „nem az a kérdés, hogy kötelező-e a rendszer, hanem az, hogy automatikus legyen” – ez egybecseng a „Soros-terv” felső határ nélküli befogadásra törekvő pontjával.
Azt mondta: nem befogadni a menekülteket, nem európai magatartás. Nem lehet európai ország az, amely nem fogad be migránsokat. Úgy fogalmazott: „mindannyian migránsok voltunk”.
Frank Engel gyakorlatilag megismételte a korábban Guy Verhofstadttól, az EP liberális frakciójának vezetőjétől hallott mondatokat, hogy „hazája 1956 után sok magyart fogadott be”, megjegyezve, „hosszú távon a kerítések nem jelentenek megoldást”.
Teljes mértékben egyetért azokkal, akik azt mondják, hogy „meg kell védenünk a határainkat” – jelentette ki, ugyanakkor a „Soros-terv” határok lebontására vonatkozó részével összhangban arról beszélt,
a migránsáradat nem a kerítés vagy „a félelmetes légkör” miatt állt meg, hanem azért, „mert vége lett”.
Szerinte a kohéziós alapok forrásainak csökkentésénél reálisabb megoldás, hogy azt az államot, amely nem kívánja befogadni az érkezőket, további hozzájárulásra kötelezhetnék azon erőfeszítésekhez, amelyekkel „a világ stabilizálásához kívánna hozzájárulni az EU”.

Frank Engel mondatai egybecsengenek a Soros-terv pontjaival
Ez azt jelentené, hogy azon sokmilliárdos összeg egy részét, amelyet Magyarország vagy Lengyelország kapna az uniótól, az EU visszakérné, hogy kiegészíthesse a fejlesztési programokat máshol támogató alapokat – mondta.
A Soros-terv része a források megvonása az ellenkező országoktól, miközben a kohéziós alapok nem köthetők a kvótarendszerhez.
Guy Verhofstadthoz hasonlóan Frank Engel is támadta a nemzeti konzultációt. Úgy fogalmazott: félelemben tartani embereket valamivel, ami nem létezik, nemzeti konzultációt szervezni, hogy megerősítsék ezeket a félelmeket, aztán azt mondani az uniónak, hogy a magyarok ezt a dolgot ellenzik, „előre kitalált ürügy” az elutasításra. Kijelentette: „a szolidaritás uniójában ez elfogadhatatlan”.
Frank Engel a kvótadöntésről szólva végezetül kifejtette: elfogadja, hogy hosszú távon nem lesz végrehajtható, ha egyes tagállamok egyáltalán nem akarnak részt venni benne.
Meg kell ugyanis szervezni mindent logisztikailag, és ha egy ország ebből ki akar maradni, akkor nem lehet belekényszeríteni.
De ha a többiek tovább akarnak lépni és döntést akarnak, többségi döntésre van szükség. Utána viszont komolyan kell tárgyalni azokkal a tagországokkal, amelyek azt ellenezték.
„Mert az ellenkezés nem csupán egyetlen döntésre vonatkozik” – mondta az M1 aktuális csatornán kedden sugárzott interjúban Frank Engel.
Alapjogokért Központ: miután a kötelező betelepítés megbukott kicsiben, most nagyban erőltetik
Az illegális bevándorlók szétosztása nem működött kicsiben, az Európai Parlament (EP) azonban ahelyett, hogy az élethez igazítaná, most nagyban próbálja meg erőltetni – így reagált az Alapjogokért Központ stratégiai igazgatója Frank Engel EP-képviselőnek az M1 aktuális csatornán kedd este sugárzott interjújára.
Kovács István az M1 aktuális csatorna kedd esti műsorában azt mondta: az üzleti világban az a szokás, hogy egy nagy átalakítás előtt az új rendszert kipróbálják kicsiben, és „ha működik, akkor lehet csinálni nagyban, ha nem, akkor lehet küldeni süllyesztőbe”.
A betelepítés nyilvánvalóan nem működik, a rendszer megbukott, és nem azért, mert Magyarország vagy Lengyelország elszabotálta, hiszen senki sem tudta végrehajtani – jelentette ki, hozzátéve: most egy nyilvánvalóan nem működő, a problémákat nem megoldó mechanizmust próbálnak erőltetni.
Az Alapjogokért Központ stratégiai igazgatója Frank Engelről úgy fogalmazott: kitűnően példázza, hogy Nyugat-Európában a jobboldali pártok hogyan tagadták meg gyökereiket, hogyan vesztették el jobboldali karakterüket.