Huszonnégy százalékponttal, 53:29 arányban vezet Donald Trump Oklahomában Hillary Clintonnal szemben egy friss felmérés szerint: a déli államot alighanem sokan lakják abból az országosan 64 százalékból, akik úgy vélik, rossz irányba megy Amerika, s akiknek képviseletét Trump felvállalta a júliusi republikánus konvención. Ám a gyéren lakott Oklahoma – amelynek legnevezetesebb eseménye a 168 halálos áldozatot követelő, 1995-ös terrortámadás – mindösszesen hét küldöttet ad az 538 tagú elektori testületbe, amely a november 8-i eredmények alapján megválasztja majd az Egyesült Államok leendő elnökét.

Az utóbbi napok eseményei nem az ingatlanmágnás reményei szerint alakultak
Elemzők állítják: elsősorban Ohión, Pennsylvanián, Floridán és Észak-Karolinán múlik, ki költözhet be januárban a Fehér Házba; ezek a kulcsállamok 82 elektort adnak. A legutóbbi felmérések szerint a demokrata párti elnökjelölt, Hillary Clinton 3-8 százalékponttal vezet országosan Trump előtt, bő három hónappal az elnökválasztást megelőzően.
Az utóbbi napok nem Trumpéi voltak. Az üzletember meglehetősen ellentmondásosan – saját környezete egy részének szavára sem hallgatva – került ki abból a szóbeli ütésváltásból, amelyet a Khan házaspárral – egy, az iraki háborúban 2004-ben elhunyt amerikai muszlim százados szüleivel – folytatott. Khan apja az amerikai alkotmányt lóbálva támadta a demokrata párti konvención Trumpot, aki keményen visszatromfolt – egyes tanácsadói szerint el kellett volna engednie ezt a bírálatot a füle mellett.
Úgy tűnik, hiába szerezte meg Trump a Republikánus Párt elnökjelöltségét, nem forr be a szakadék közte és a konzervatív párt prominensei között, s a demokraták igyekeznek minél jobban tágítani is ezt a rést. Barack Obama elnök most azt mondta: Trump alkalmatlan az elnöki hivatalra, s miközben korábbi republikánus ellenfeleivel, John McCain szenátorral és Mitt Romney volt kormányzóval is voltak nézetkülönbségei, egyikükről sem gondolta ugyanezt. A szenátori választások előtt álló McCain nyíltan összeveszett Trumppal, aki sem az ő, sem pedig Paul Ryan házelnök kampányát nem hajlandó támogatni.
A New York-i Richard Hanna személyében pedig előállt az első republikánus kongresszusi képviselő, aki azt közölte: Clintonra szavaz majd.