A magyar nyelvű katolikus oldal által is közölt interjúban Andrea Bocelli elmondta, szilárdan hisz a család intézményében, és azokban az értékekben, amiket magában hordoz. Álláspontja szerint a család a társadalom legfőbb alapja. Akik lebecsülik a családot, egyértelműen az ént állítják Isten helyére, és elfelejtenek mindent, amit gyermekkorukban a felnőttektől kaptak.
– Amikor nincsenek művészi kötelezettségeim, az időm eltöltésére nekem a legjobb, ha otthon, békében, a családommal lehetek
– foglalta össze hitvallását a világ egyik leghíresebb operaénekese.
A tenorista egy megdöbbentő és igazán megrendítő titokról is fellebbentette a fátylat a beszélgetés során.
Amikor ugyanis annak idején édesanyja várandós volt vele, az orvosok abortuszt javasoltak a születendő gyermek súlyos kórtana miatt. Bocelli édesanyja elutasította ezt a meggondolatlan ajánlatot, és továbbra is várta születendő gyermekét. Férje, Bocelli édesapja pedig végig mellette állt.
-Ha szüleim akkor nem tanúsítanak ekkora bátorságot és hitet, ma nem lennék itt, hogy mindezt elmeséljem – mondta az operaénekes, aki személyes történetével szeretne egy kis reménysugarat adni azoknak az asszonyoknak, akik akármilyen okból is, de úgy érzik, hogy nincs elég bátorságuk, hogy megvédjék az életet, amit méhükben hordoznak.
A nem látóként is világhírt szerző tenoristával készült interjúból az is kiderül, hogy ő maga sem tudja elképzelni életét családja, felesége és gyermekei nélkül, foglalkozása ellenére mindig igyekszik a közelükben lenni, és tetteivel értékeket átadni számukra.

Ha szüleinek nem ilyen erős a hite, akkor ma szegényebbek lennénk a világ egyik leghíresebb tenoristájával
A magát hívő katolikusnak valló Andrea Bocelli számára a hit alapvető fontosságú, egy ajándék, amelyet napról napra igyekszik megőrizni és növelni, és nagyon hálás azért, hogy megkaphatta.
A teljes interjú magyar nyelven elolvasható a 777blog oldalra kattintva.