A 720 ember megkérdezésével a múlt hét végén készített közvélemény-kutatás alapján azok közül, akik szerint a kormány nem tudja kitölteni hivatali idejét, 32 százalék gondolja úgy, hogy a Marjan Sarec vezette baloldali kisebbségi koalíciós kormány egy éven belül megbukik, 22 százalék szerint legfeljebb két évig, 6,3 százalék szerint pedig legfeljebb három évig tud majd kormányozni. A válaszadók 27,5 százaléka vélte úgy, hogy a kormány képes végigvinni mandátumát.
A megkérdezettek többsége, 66 százaléka szerint az ötpárti koalíciót kívülről támogató Baloldal (Levica) párt veszélyt jelent a kormány működésére, míg 16,3 százalék úgy véli, hogy a Baloldal hozzájárul a kormány sikeréhez.
A felmérésből az is kiderül, hogy a megkérdezettek 44,3 százaléka éppen annyira bízik az új kormányban, mint amennyire megbízott az előző kabinetben. Ugyanakkor 28,2 százalék kevésbé bízik benne, mint elődjében.
A 2018. június eleji parlamenti választást a Janez Jansa volt miniszterelnök vezette jobboldali, bevándorlásellenes Szlovén Demokrata Párt (SDS) nyerte meg, 25 mandátumot szerezve a parlament 90 fős alsóházában, de nem tudott kormányt alakítani.
Három hónappal később a választásokon második helyen befutott Marjan Sarec Listájának (LMS) elnöke, Marjan Sarec alakíthatott balközép kisebbségi koalíciós kormányt.
Az ötpárti koalíció: az LMS, a szociáldemokraták (SD), Miro Cerar előző miniszterelnök Modern Közép Pártja (SMC), Alenka Bratusek korábbi miniszterelnök pártja (SAB) és a nyugdíjaspárt (DeSUS) 43 szavazattal rendelkezik a 90 fős törvényhozásban.
A Baloldal párt 9 szavazattal kívülről támogatja a kabinetet, bár a kormány parlamenti megszavazásakor tartózkodott, mert nem értett egyet egyes miniszterek személyével.