A La Tribune pénzügyi lapban közzétett felmérés azt mutatja, hogy Emmanuel Macron 2017 december és 2018 március közötti népszerűségvesztése megállt, s azóta a tetszési mutatója 40 százalék körül stagnál, amit a közvélemény-kutatók a javuló gazdasági mutatókkal és a csökkenő munkanélküliséggel magyaráznak.
A javuló irányba történő elmozdulás elsősorban az aktív lakosság körében figyelhető meg (+4 százalék egy hónap alatt), míg a 65 év felettieknél egy százalékot esett vissza Macron mutatója a készülő nyugdíjreform miatt.
A közvélemény-kutatás legfőbb tanulsága, hogy „az egyszerre jobb- és baloldali politika” ígértével megválasztott volt szocialista gazdasági minisztert, akit rendszeresen ér az a bírálat, hogy a tehetősebbek számára előnyös gazdasági és adópolitikát folytat, a közvélemény egyre inkább jobboldalra helyezi.
„Az elnök népszerűsége csökken a centrumban és nő a jobboldalon, amit az a vita is táplál, amely a társadalmi és a migrációs kérdésekben mutatott túl nagy merevségről szól” – hangsúlyozza a közvélemény-kutatóintézet, amely arra is felhívta a figyelmet, hogy a kormányzó Köztársaság lendületben szimpatizánsai körében 82 százalékra csökkent az államfő népszerűsége. Ez még mindig nagyon magas mutató, de a legalacsonyabb Macron megválasztása óta.
Eközben a jobboldalon tíz százalékkal ötven százalékra emelkedett az elnök tetszési mutatója.