Bagdad „pozitív üzenetnek” nevezte ezt, egy olyan időben, amikor amerikai és iraki csapatok vállvetve harcolnak az Iszlám Állam nevű terrorszervezettel szemben. Szaad al-Hadithi iraki kormányszóvivő szerint a felülvizsgált rendelet azt mutatja, hogy a két ország között „valódi partneri kapcsolatok” vannak. Ahmed Dzsamal, a bagdadi külügyi tárca szóvivője szerint ez „megerősíti Bagdad és Washington stratégiai partnerségét több területen is, a terror elleni küzdelem tükrében”.
Az iraki kormány még az előtt adta ki közleményét, hogy Donald Trump amerikai elnök hétfőn áláírta a felülvizsgált rendeletet.
A rendelet módosításának várható tartalmáról már előzetesen megjelentek hírek a sajtóban. Az eredeti, januárban alkotott rendelet hét – muzulmán többségű – ország állampolgárainak tiltotta meg a beutazást a terrorizmus veszélyére hivatkozva. A listán szereplő országok: Irak, Szíria, Irán, Szudán, Líbia, Szomália és Jemen voltak. Amerikai bíróságok azonban meggátolták a rendelet végrehajtását.
Sajtóértesülések szerint az amerikai külügyminisztérium és a védelmi tárca nyomására vették le a listáról Irakot. A két tárca ugyanis felhívta a figyelmet Bagdad és Washington szoros együttműködésére az észak-iraki Moszulban a dzsihadisták ellen folyó küzdelemben. Az új rendelet eszerint a korábbinál szűkebb érvényű lesz, és kifejezetten kiveszi a 90 napos beutazási tilalom hatálya alól azokat a jemeni, szudáni, szíriai, iráni, líbiai és szomáliai állampolgárokat, akiknek már van érvényes vízumuk az Egyesült Államokba.