Az ítélet hosszas jogi vita végére tett pontot, amelyet egy brit állampolgárságú nő indított. A híradásokban QT monogrammal említett nő 2011-ben érkezett Hongkongba azonos nemű partnerével, aki állást kapott a városállamban. Bár QT Nagy-Britanniában egybekelt partnerével, mégis megtagadták tőle a munkavállalást lehetővé tevő partnervízumot, és csak turistavízumot kapott. Az asszony ezt követően bírósághoz fordult.
Bár szeptemberben győzelmet aratott egy alacsonyabb szintű fellebbviteli bíróságon, a bevándorlási hivatal azonnal fellebbezett a döntés ellen a legfelsőbb szintű hongkongi igazságszolgáltatási fórumon. Szerdai ítéletében a törvényszék diszkriminatívnak nevezte a bevándorlási hivatal jelenlegi politikáját. A bíróság úgy vélekedett, hogy a heteroszexuális párok előnyben részesítése nem kívánt eredményre vezet.
Hongkong azért ad vízumot a munkaügyben érkező külföldieknek, mert úgy látja, hogy hiánycikknek számító tudás és készségek birtokában vannak, legyenek bár heteroszexuálisok vagy melegek – érvelt a törvényszék.
Több nemzetközi pénzügyi vállalat – köztük a Morgan Stanley, a Goldman Sachs és a Credit Suisse – is kiállt a brit nő ügyéért.
A vitát élénk figyelemmel követte a városállam jelentős külföldi közössége, amely kormányzati adatok szerint a lakosság 8,6 százalékát teszi ki.
Az Amnesty International nemzetközi jogvédő szervezet mérföldkőnek nevezte a döntést, amely szerinte fordulópontot jelent az ázsiai LMBT-közösség (leszbikusok, melegek, biszexuálisok és transzneműek) jogaiért folytatott küzdelemben. A felperes ügyvédje, Michael Vidler reményét fejezte ki, hogy az ítélet megnyitja az utat a változás és a melegházasság elismerése előtt.