Katarina Barley, a szociáldemokraták főtitkára hétfő esti sajtótájékoztatóján a „szennykampány” részének nevezte azt a sajtóban Reul-dossziéként emlegetett, kiszivárogtatott jelentést is, amely szerint Schulz-közeli német kollégáit jól fizető uniós állásokba segítette. A Politico hírportálhoz is eljuttatott dossziét a német kereszténydemokrata pártszövetség (CDU/CSU) EP-képviselőcsoportjának elnöke, Herbert Reul irányításával készítették el, és a napokban elküldték több német újság szerkesztőségének.
A dokumentum többek között azzal vádolja Schulzot, hogy EP-elnöki feladatai ellátása közben kampányolt az Európai Bizottság elnöki tisztségéért. A dosszié szerint Schulz semmibe vette a német érdekeket akkor, amikor arra kérte az Európai Bizottság elnökét, hogy ne büntesse meg az eurózóna költségvetési szabályait megszegő Portugáliát és Spanyolországot, illetve akkor is, amikor kijelentéseivel azt sugallta: be kell tiltani a vallási jelképeket a közintézményekben, például a feszületet az iskolákban.

A politikus egy kampányeseményen. Beállt mögé az SPD
Katarina Barley-hoz hasonlóan az SPD egyik főtitkár-helyettese, Ralf Stegner azt nyilatkozta, hogy a CDU alaptalan pletykákat terjeszt. A CDU-s Herbert Reul viszont védelmébe vette az adatgyűjtést, mondván, hasznos lehet azon német választópolgároknak, akik többet akarnak tudni a 23 évig Brüsszelben politizáló Schulzról.
Az Európai Parlament elnökét leginkább azért támadják, mert a Der Spiegel szerint nyomást gyakorolt az EP-re, és valamennyi bevett parlamenti szokással szakítva támogatta egyik legfőbb bizalmasa, Markus Engels karrierjét, aki az EP szóvivőjeként több időt töltött Berlinben, mint Brüsszelben. (Jelenleg az SPD választási kampányfőnökeként tevékenykedik.) Peter Tauber, a CDU főtitkára megígérte, pártja nem fog személyeskedő kampányt folytatni, de hangsúlyozta, hogy Schulznak is ugyanúgy reagálnia kell a bírálatokra, mint mindenki másnak.
A kereszténydemokraták nem véletlenül tartanak Schulztól, hiszen amióta a 61 éves politikust felkérték, hogy legyen az SPD kancellárjelöltje a szeptember 24-i parlamenti választásokon, a szociáldemokraták behozták mintegy 15 százalékos hátrányukat, és utolérték az Angela Merkel vezette CDU/CSU-t.
Sőt, a legfrissebb, hétfőn közzétett felmérés szerint az SPD 31:30 százalékos arányban megelőzi koalíciós partnerét. A YouGov közvélemény-kutató intézet felmérése pedig megállapította: a németek 64 százaléka új kancellárra vágyik.