Az MTI szerint a rendőrök délután érkeztek egy háztömbhöz, hogy letartóztassanak egy körözött férfit. Az intézkedő rendőrök beszámolójából kiderült, hogy a 43 éves Keith Lamont Scott nem volt azonos a körözött bűnözővel, ám amikor kiszállt az autójából, fegyver volt nála, és mivel azt hitték, közvetlen fenyegetést jelent számukra, egyikük azonnal lőtt.
Az agyonlőtt férfi családja szerint a rendőrök nem úgy adták elő az esetet, ahogyan valójában történt, mert a férfinál nem fegyver, hanem könyv volt, és éppen az iskolából hazatérő fiát várta.
A rendőrség nyomozást indított az ügyben, kedd este azonban Charlotte utcáit tüntetők lepték el és utakat zártak el.
A kiérkező rendőröket körbevették, többet közülük megsebesítettek. A gázmaszkos rendőrök könnygázgránátokat vetettek be. A rendőrség nyilvánosságra hozta: nemcsak az áldozat, hanem az őt agyonlövő rendőr is afroamerikai. A rendőrt a vizsgálat idejére felfüggesztették. Szerdára a tömeg megszállta a 85-ös számú főutat, a rendőrségnek kellett megtisztítani azt a forgalom haladása érdekében.
Pénteken az oklahomai Tulsában történt hasonló eset, mikor egy rendőr agyonlőtt egy fekete férfit egy rutinellenőrzés során.

Tűzoltó dolgozik az eltorlaszolt autópályán
A múlt héten egy fegyveres rabláshoz riasztott rendőrök lőttek agyon egy fekete fiút, aki, mint később kiderült, az éles fegyverre megszólalásig hasonlító légpisztolyt vett elő. Pár hónapja pedig egy földön fekvő, a kezeit magasba emelő, fegyvertelen fekete férfit lőtt meg egy rendőr. A fekete férfi szakápoló volt, aki egy autista embert próbált rábeszélni, hogy térjen vissza az otthonba, ahonnan megszökött. Amikor a sebesült férfi kérdőre vonta a rendőrt, hogy miért lőtt rá, az csak annyit mondott: nem tudom.
A tüntetések során mind szóban, mint feliratok képében megjelenik a legújabb mozgalom neve, a Fekete életek számítanak (Black lives matter). A tüntetők bevallásuk szerint azt érzik, hogy a rendőrség egyszerűen semmibe veszi a feketéket, számolatlanul és következmények nélkül lövik le őket. A dallasi rendőrség egyik őrmestere azonban úgy gondolja, a Black lives matter mozgalom rendőrség elleni izgatással vádolható, így kártérítési pert is indított. Demetrick Pennie a mozgalom irányítói mellett beperelt több közéleti személyiséget, többek között Louis Farrakhant, az Iszlám Nemzete fekete polgárjogi mozgalom vezetőjét, Soros György pénzembert, az Új Fekete Párducok Pártot, Barack Obama amerikai elnököt és Hillary Clintont, a demokraták elnökjelöltjét is. Az őrmester 500 millió dolláros kártérítést vár a felsoroltak miatt.
Az is az Egyesült Államokban növekvő faji feszültséget jelzi, hogy az elmúlt hetekben több helyen találták meg a Ku-Klux-Klan szórólapjait. „Nyugodtan alhat, ha a Klan virraszt!” – áll egy pennsylvaniai ház kertjében talált papíron, amelyet a napokban mutatott be a sajtó. Ilyen papírokat Amerika-szerte szinte az összes államban szétszórtak, mindig ugyanolyan formában: műanyag fóliába csomagolva, egy kővel és néhány édességgel a zacskóban. A pennsylvaniai csomagok szinte pontosan ugyanúgy néztek ki, mint az ugyanaznap Kaliforniában megtalált zacskók.
A felirat szerint ha bajt tapasztal a lakókörnyezetben, hívja a megadott számot, a Klan helyi irodáját, sőt a Klan 24 órás forródrótot is fenntart, igaz, az hangpostaként üzemel.