Marianne Thyssen emlékeztetett rá, hogy tavaly novemberben szociális csúcstalálkozót tartottak az uniós vezetők, meghirdették a szociális jogok európai pillérét, amelyben „húsz kulcsfontosságú elvet és jogot határoztak meg annak érdekében, hogy az emberek hozzáférhessenek az oktatás, a képzés és az egész életen át tartó tanulás lehetőségeihez, illetve a jó munkakörülményekhez és a hatékony jóléti rendszerekhez”.
„Itt az ideje, hogy ezek az elvek a gyakorlatban is érvényesüljenek. Uniós szinten már számos kezdeményezést tettünk ezen a területen. Az európai készségfejlesztési program célja annak biztosítása, hogy az emberek megfelelően felkészüljenek mostani és jövőbeli állásaikra. Javaslatokat készítettünk a munkafeltételek kiszámíthatóbbá és átláthatóvá tételére, annak garantálására, hogy valamennyi munkavállaló és vállalkozó rendelkezzen a megfelelő szociális védelemhez való hozzáféréssel, illetve hogy az utazó munkavállalókra vonatkozóan méltányos és érvényesíthető szabályokat hozzunk létre” – közölte.
Mint írta, a pillért és elveit közösen kell megvalósítani a tagállamok, az Európai Parlament, a szociális partnerek és a civil társadalom részvételével.
„Örömmel várom a közös munkát annak érdekében, hogy a következő években világossá váljon, hogy a gazdasági és a társadalmi haladás egymást erősíti, s hogy okunk van a munka nemzetközi ünnepének megünneplésére” – hangsúlyozta Thyssen.