A L’Echo című napilap tegnap arról számolt be, hogy a hatóságok a merénylők eldobott számítógépén a kormányfői hivatal épületét ábrázoló fényképeket és tervrajzokat találtak. Nem kizárt, hogy a terroristák a belga miniszterelnök ellen is támadást szerettek volna végrehajtani. A belga hatóságok a számítógép tartalmát az amerikai Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) szakértőinek segítségével elemzik. A CNN hivatali forrásokra hivatkozva azt írja, hogy a belgák nem tudtak hozzáférni a razziák során összegyűjtött mobiltelefonok és számítógépek összes információjához, ezért kérték az amerikai FBI segítségét.
Továbbra is zárva tart a merényletek egyik színhelye, a brüsszeli Zaventem nemzetközi repülőtér. Arnaud Feist, a repteret működtető vállalat igazgatója szerint csak akkor kezdik meg a gépek fogadását, ha a repülőtér legalább húszszázalékos kapacitással tud működni. Mint mondta, az indulási csarnok javát – a légkondicionáló berendezéstől az utasfelvételi pultokig – újjá kell építeni.

Charles Michel megúszhatott egy dzsihadista merényletet
A szintén nagy volumenű terrortámadást átvészelt Franciaországban tegnap elbukott a terrorveszély miatt kezdeményezett alkotmánymódosítás egyik vitatott része, miszerint a terrorizmusért elítélteket megfosztanák francia állampolgárságuktól. Francois Hollande elnök szerint „elérhetetlennek tűnt az egyezség”, így a biztonsági intézkedés egyelőre nem lesz rögzítve az alkotmányban.
A parlament jobboldali többségű felsőháza, a szenátus csak a kettős állampolgárok esetében rögzítené a reformot, míg a baloldali alsóház minden állampolgárra kiterjesztené az intézkedést. Az alkotmánymódosítás végleges elfogadásához a nemzetgyűlés és a szenátus együttes ülésén a képviselők és szenátorok háromötödös támogatására lenne szükség ugyanahhoz a verzióhoz, ami a két ház közötti megosztottság miatt bizonytalan, írja az MTI.