Hofer elmondta: Törökország uniós csatlakozása esetén támogatná Ausztria kilépését az Európai Unióból. Norbert Hofer ezzel beszállt abba a hetek óta tartó diplomáciai csatározásba, amely Ausztria és Törökország között bontakozott ki. A július közepén meghiúsított törökországi puccskísérletet követő megtorló intézkedések miatt számos osztrák kormánytag nyilatkozott elítélően Recep Tayyip Erdogan török elnökről.

Az FPÖ az Európai Unióból való kilépést is hajlandó támogatni
Többen az EU és Törökország közötti márciusi menekültügyi megállapodás felbontását követelték. A török külügyminiszter a radikális rasszizmus fővárosaként jellemezte Ausztriát a bírálatok hallatán. „Helyes lenne teljesen őszintén megmondani Törökországnak, hogy annyira nagy az országuk, és annyira más a kultúrájuk, hogy az unió nem lenne képes megbirkózni a felvételükkel” – közölte Norbert Hofer, aki interjújában aggodalmának adott hangot azzal kapcsolatban is, hogy az Ausztriában élő törökök milyen gyorsan mozgósíthatók, hiszen a meghiúsított török puccskísérlet után órákkal mintegy ötezren vonultak az utcára Bécsben, hogy Erdogant éltessék. Az osztrák elnökjelölt szerint nem helyénvaló, hogy sok török bevándorló megtartotta török állampolgárságát annak ellenére, hogy Ausztriában jelentősen korlátozzák a kettős állampolgárság felvételének lehetőségét. „Ha valaki osztrák állampolgárságot akar, annak osztrákká kell válnia” – hangsúlyozta Hofer.
Az osztrák elnökválasztás második fordulóját május 22-én tartották meg, amelyet Alexander Van der Bellen, a Zöldek jelöltje nyert meg minimális különbséggel Norbert Hofer előtt. Az alkotmánybíróság azonban megsemmisítette az eredményt a választáson történt rendellenességekre hivatkozva. A megismételt második fordulóra október 2-án kerül sor. A felmérések szerint Hofer a szavazatok 52 százalékát megszerezve nyerhet. Sajtóelemzések szerint elsősorban a Németországban és Franciaországban elkövetett terrorcselekmények miatt erősödött meg Hofer pártja, a nyíltan bevándorlásellenes FPÖ.