Ha valóban kitörne a háború az Egyesült Államok és Észak-Korea között, belerendülne a globális gazdaság is. A Capital Economics friss elemzése szerint a termékek gyártása és szállítása az okostelefonoktól az autókon át a lapos tévékig jelentős csapást szenvedne, ami világszerte visszavetné a növekedést, az árakat viszont megemelné. Dél-Koreát óriási kár érné, mivel az ország az elmúlt évtizedek során erősen beágyazódott a globális elektronikai iparba. Világelső például a televíziókba, számítógépekbe, telefonokba stb. szerelt folyadékkristályos kijelzők (LCD) gyártásában, e termékcsoportban 40 százalékos világpiaci részesedéssel bír. A félvezetőgyártásban elfoglalt második hely sem elhanyagolható, itt 17 százalékos a részesedése.
A kelet-ázsiai ország ott van a globális autógyártás élvonalában, s itt található a világ három legnagyobb hajógyára is. – Ha a háború komoly mértékben szétzilálná Dél-Korea iparát, a világ minden zugában hiány lépne fel. A termelés jó sokáig szünetelne, ugyanis két évig is eltarthat, mire a semmiből felhúznak egy csipgyárat – vélekednek a Capital Economics elemzői.

Szöul évek óta a globális autógyártás élvonalában van, egy katonai összecsapás óriási kárt okozna az országnak
A hajózási útvonalak is veszélybe kerülnének, hiszen bármilyen konfliktus lehetetlenné tenné a teherfuvarozást a világ legnagyobb kereskedő országának számító Kína keleti partjai mentén. Amennyiben a konténerhajók nem tudnának hozzáférni a kínai kikötőkhöz, még mélyebb válságba süllyedne a világgazdaság. Az Egyesült Államok egyidejűleg óriási költségekbe verné magát, az államadósság még jobban az egekbe szökne, hiszen előbb a háborút, később az újjáépítést kellene finanszírozni. Ha az USA arányosan ugyanolyan mértékben állná a Koreai-félsziget rekonstrukcióját, mint ahogy azt Irakkal és Afganisztánnal tette, az államadósság 30 százalékkal ugrana meg.
Egyelőre azonban még nem állunk a háború kitörése szélén, ráadásul több szakértő szerint sem olyan veszélyes a szituáció.
Ők abból indulnak ki, hogy korábban is volt, amikor pattanásig feszült a helyzet, de mindig bekövetkezett az enyhülés. Még az sem világos, miként menne végbe a katonai konfliktus, tekintve, hogy jó pár szereplő keveredett bele az ügybe. Ugyanakkor még fegyveres összecsapás nélkül is nő a feszültség, s ez rossz hír Észak-Ázsia növekedésével kapcsolatban. A Bloomberg Intelligence elemzése szerint Dél-Koreában a bizonytalan helyzet aláássa az üzleti bizalmat, s ez veszélyezteti a befektetéseket és a munkaerőpiac normális működését. Japánban pedig az erősödő jen visszaveti a vállalatok profitját, s akadályozza a jegybankot inflációs célkitűzései elérésében.