Aszad ugyanakkor kijelentette: az ország erővel való visszafoglalásával szemben inkább helyi tűzszüneti megállapodásokat és amnesztiákat részesítene előnyben, amelyek lehetővé tennék az Aszad-ellenes erőknek, hogy más területekre távozzanak.
A dán televíziónak adott interjú leirata szerint Aszad kijelentette: nincsenek mérsékelt ellenzéki fegyveresek és az Egyesült Államok „ütőkártyaként” használja a szíriai háborúban a Dzsabhat Fatah as-Sám (korábbi nevén: an-Núszra Front) dzsihadista szervezetet.
A damaszkuszi kormány, amelyet Oroszország és Irán mellett libanoni és iraki síita milíciák is támogatnak, már korábban is kötött amnesztiamegállapodásokat Aszad-ellenes erőkkel. A helyi érvényű alkukat általában erőteljes bombázások és a szóban forgó területek hosszú ostroma előzte meg. Elemzők szerint hasonló mintát követhet Aszad a kormánycsapatok harapófogójában lévő Aleppó esetében is.
A szíriai hadsereg szerdán jelentette be, hogy humanitárius okokból csökkentik Aleppóban a légicsapások számát és a tüzérségi tüzet. Egyben felszólították az észak-szíriai nagyváros keleti felét ellenőrző Aszad-ellenes erőket és családjaikat, hogy hagyják el Aleppót vagy „szembesülnek elkerülhetetlen végzetükkel”.
A két hete indult nagyszabású offenzíva alatt súlyos bombázások és ágyúzások érték Aleppót, így a város több kórházát, az ott rekedt civileket és egészségügyi dolgozókat is.
Aszad az interjúban tagadta, hogy tudomása volna civil létesítmények ellen irányuló támadásokról. A hadsereg nem hajt végre támadásokat iskolák, kórházak és más hasonló intézmények ellen, és ha volna is ilyen, az csak véletlenségből fordulna elő – szögezte le a szíriai vezető.
Aszad szerint az Egyesült Államoknak nem áll érdekében olyan fegyverszüneti megállapodás, amely engedné a Dzsabhat Fatah as-Sám elleni támadásokat, mivel ez a csoport Washington egyetlen „valós és ütőképes kártyája a szíriai hadszíntéren”.
Az Egyesült Államok terrorszervezetként tartja számon az an-Núszrát és ismételten arra figyelmeztette az ellenzéki erőket, hogy tartsák távol magukat a szélsőségesektől. Washington az előző havi tűzszüneti megállapodás összeomlásáért a szíriai kormányt és Oroszországot okolja.