Felfüggesztette a Fehér Ház Jim Acostának (képünkön), a CNN tudósítójának akkreditációját, miután heves szóváltásba keveredett Donald Trumppal az elnök szerdai sajtótájékoztatóján. Acosta – aki nem először szócsatázott Trumppal – azzal váltotta ki az amerikai elnök haragját, hogy az Egyesült Államok déli határához tartó menekültkaravánról kérdezte.A CNN fehér házi tudósítója kérdőre vonta Trumpot, hogy miért minősítette a karavánt inváziónak. Az elnök nem volt hajlandó kielégítő választ adni a kérdésre, és elfordult Acostától, aki viszont ezt nem hagyta annyiban, és tovább kérdezett.
Trump ekkor végleg elvesztette a türelmét, és hallgatásra szólította fel a riportert, miközben a Fehér Ház egyik gyakornoknője megpróbálta elvenni Acostától a mikrofont, aki azonban ellenállt. Ezt a jelenetet felhasználva Sarah Huckabee Sanders fehér házi szóvivő tegnap közleményben közölte az újságíró akkreditációjának felfüggesztését, a döntést azzal indokolva, hogy a CNN tudósítója „rátette a kezét” a mikrofonért nyúló fehér házi, fiatal gyakornoknőre.
Az eset hatalmas felháborodást váltott ki az amerikai liberális médiában, a CNN szerint a fehér házi döntés fenyegetésnek minősül a demokráciára, a csatorna azonban maximálisan kiáll újságírója mellett, és hamis vádaskodással gyanúsította meg Sanderst. Más sajtóorgánumok is felháborodásuknak adtak hangot a CNN-es újságíró elleni bánásmód miatt, az indokot pedig egyszerűen mondvacsináltnak nevezték.
A Sanders által közzétett felvételen ugyanis csak annyi látszik, hogy a gesztikuláló Acosta véletlenül hozzáér a fiatal gyakornokhoz, más felvételeken azonban az is egyértelműen hallható, hogy azonnal bocsánatot is kér a nőtől. Bár a CNN precedens nélkülinek nevezte az esetet, hasonló történt a közelmúltban, éppen a Trumppal élesen szembehelyezkedő hírtelevízió másik riporterével: Kaitlan Collinst július végén tiltották ki az amerikai elnök és Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság elnökének sajtótájékoztatójáról, miután kellemetlen kérdést szegezett Trumpnak.
Az amerikai elnök és a sajtó szembenállása ugyanakkor – elemzők szerint – egyfajta normává alakult Trump megválasztása óta. Az elnök retorikájának egyik legkövetkezetesebb visszatérő eleme a médiával való állandósult viaskodás. Nem volt egyébként ez mindig így: bár most Trump hamis hírek terjesztésével vádol minden olyan médiumot, amelyik nem a kedve szerint tudósít az eseményekről, korábban ugyanez a média tenyerén hordozta a sikeres üzletember, illetve a valóságshow-k vezetőjének szerepében tetszelgő Donald Trumpot.