A 2013 decemberében alapított Analogy Zrt. célja, hogy a Practify nevű megoldásának fejlesztésével olyan innovatív megoldásokat kínáljon a trénerek és a cégek számára, amelyek növelik a vállalati tréningek és képzések hatékonyságát, valamint lehetővé teszik ezek eredményességének mérését. A fejlesztésre már most jelentős piaci igény mutatkozik Nyugat-Európából, így a vállalkozás fő tervei között szerepel a nemzetközi terjeszkedés.
A vállalkozás a 240 millió forint értékű kockázati tőkéből elsősorban a győri fejlesztési központ létrehozását, a vállalati képzéstámogató szoftver továbbfejlesztését, valamint az értékesítést és a nemzetközi terjeszkedést finanszírozza. A cég első számú célpiacai Írország, Nagy-Britannia és a német nyelvterületek, de középtávon az USA-ban is meg kíván jelenni. Terveik szerint két éven belül legalább harminccal növelik munkavállalóik számát.
A versenyképesség megtartása és növelése érdekében a vállalatok világszerte évről évre nagyobb összeget fordítanak az alkalmazottak képzésére. Becslések szerint a vállalati tréning iparág mérete 2016-ban meghaladja a 140 milliárd dollárt. A kereslet leginkább a magas szaktudást és jelentős emberi erőforrást igénylő ágazatokban, legfőképpen a pénzügyi szolgáltatások, a szakmai tanácsadás, a kiskereskedelem, a telekommunikáció, a gyártásirányítás, valamint a közszféra területén jelentkezik.
A Széchenyi Tőkealap-kezelő Zrt. a Magyar Állam 100 százalékos tulajdonában álló gazdasági társaság, melyet az Európai Unió forrásaiból finanszírozott regionális operatív programok kockázati tőkeprogramjának megvalósítására az Új Széchenyi Terv részeként hoztak létre 2011-ben. Céljuk, hogy a magyar tulajdonú kis- és középvállalkozásokat növekedési pályára állítsák, megalapozott üzleti terveik véghezvitelét hazai kezdeményezésű európai uniós tőkeprogram keretében tőkejuttatással, illetve szakmai részvétellel támogassák. A vállalkozásfejlesztést átmeneti idejű, átlagosan 5 éves időtartamra szóló kockázati tőkebefektetés útján valósítják meg, azért, hogy ez a tőke eszközbefektetés, infrastruktúra-fejlesztés, munkaerő-felvétel, illetve szolgáltatások igénybevétele révén hasznosuljon a tőkét befogadó társaságokban. Külön figyelmet szentelnek azoknak a társaságoknak, amelyek működése innováción alapul és meghatározó befolyással bír valamely elmaradott régióban vagy hagyományosan hazai iparágban.