A hurráoptimizmust az váltotta ki, hogy Irán – a korábbi hírekkel ellentétben – állítólag mégis hajlandó lenne együttműködni abban az esetben, ha a kőolaj-kitermelő országok megállapodásra jutnak a kitermelés csökkentéséről. Az energiaszektor 3 százalék fölötti pluszba lendült, a nyersanyagárakat összesítő mutató 2 százalék fölötti pluszban járt a hazai börze zárásakor, de vették a technológiai, az ipari és a pénzügyi papírokat is.
A Budapesti Értéktőzsdének ugyanakkor nem sikerült kivennie a részét a kedvező hangulatból, a vezető részvényindex, a BUX 22 846 ponton fejezte be a kereskedést, ami 0,7 százalékos napon belüli leértékelődést takar. A részvények adásvétele 10,5 milliárd forintot generált. A magyar börzét a Richter szabadesése húzta a mélybe, a gyógyszergyártó papírjait ugyanis egész nap szórták a befektetők, így zárásra a jegyzés – jelentős, 5,5 milliárd forintos forgalom mellett – 4850 forintig esett, ami közel 4 százalékkal alacsonyabb érték a keddi záráshoz képest. A másik három blue chip ugyanakkor jó napot zárt: a Mol részvényei 0,55 százalékkal, 13 775 forintra drágultak, a Magyar Telekom 0,51, míg az OTP 0,42 százalékkal került feljebb.
A BÉT szerdán piaczárás után jelentette, hogy a mai napra felfüggesztik a Visonka-részvények kereskedését, miután a vállalat jelezte, hogy a február 18. napján megtartandó éves rendes közgyűlésén várhatóan olyan döntések születnek, amelyek az értékpapírok árfolyamát jelentős mértékben befolyásolhatják.
A forint ugyanakkor szárnyra kapott délután, s az euróval szembeni jegyzés a reggeli 312-es szint közeléből 309,5 körüli szintre kapaszkodott.