Csak a közérdek esetén kerülhet sor állami támogatások nyújtására a hírközlési infrastruktúrát vagy szolgáltatásokat érintő beruházásoknál a Magyarország elektronikus hírközlés-politikája című dokumentum szerint, amelyet a napokban publikált a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium. A kormányhatározat alapján összeállított hosszú távú koncepció szerint az állami segítségnyújtást indokolhatja a piaci hiányosságok fennállása, de csak sajátos versenyjogi és közösségi jogi feltételek mellett adható. A közforrások elpazarlása elkerülésének érdekében meg kell vizsgálni előzetesen azt is, hogy az állami beavatkozás elmaradása esetén a piaci szereplők észszerű időn belül önállóan nem hajtottak volna-e végre hasonló beruházásokat. Ez azért is fontos, hogy az állami támogatások ne befolyásolhassák negatívan a piaci indíttatású fejlesztéseket.

A lakosságot is fel kell készíteni az új eszközök használatára
Azokon a területeken, ahol megfelelő intenzitású, infrastruktúra-alapú verseny alakult ki, a szabályozás egyszerűsítésére, arányosabbá tételére van szükség. Ez jelentheti az ágazati szabályozás visszavonulását, az általános versenyszabályok alkalmazását is. Egy másik fontos alapelv az egyenlő elbánás követelménye, és az ebből következő úgynevezett technológiasemlegesség elve. Ez azt rögzíti, hogy a szabályozásnak mindig a szolgáltatás jellegét és ismérveit kell figyelembe vennie, vagyis azonos szolgáltatásokra a jelátvitelhez használt technológia típusától függetlenül azonos szabályokat kell alkalmazni.
A digitalizáció magyarországi elterjesztéséhez a keresleti oldal ösztönzése is szükséges, vagyis a lakosság felkészítése a technológia használatára. A cél eléréséhez elengedhetetlen a helyi adottságoknak megfelelő, az információs társadalom vívmányainak használatát elősegítő képzési és készségfejlesztő programok indítása. Ezek segíthetik az ország hátrányos helyzetű régióinak felzárkózását és a digitális írástudatlanság visszaszorulását. Idetartozik az is, hogy a műsorterjesztőknek törekedniük kell arra, hogy a nem magyar nyelvű műsorok szinkronizálatlan változata is elérhető legyen a lakosság idegen nyelvi készségei fejlesztésének érdekében.
A koncepció szerint a modern infokommunikációs eszközök felhasználásából származó előnyök javíthatják az egyének munkaerőpiaci lehetőségeit, és erősíthetik nemzeti identitásukat is. Az információáramlás csatornáinak bővülése elősegíti az egyes társadalmi vélemények és álláspontok megismerhetőségét, bővíti a szólás- és véleményszabadság gyakorlásának lehetőségeit, megkönnyíti a tájékozódást, a kommunikációt, a szórakozást és az ügyintézést.