A Konzum-csoport fennállásának eddigi legfontosabb időszakát tudhatja maga mögött: tevékenységének és portfóliójának átalakítása után egy év alatt Magyarország egyik meghatározó befektetési holdingvállalatává fejlődött.
A cégcsoport által kezelt vagyon értéke 2017-ben meghaladta a 150 milliárd forintot a pénz- és tőkepiacon, az idegenforgalomban, az ingatlanhasznosítás, valamint a vagyonkezelés területein működő társaságai révén. A Konzum dinamikus növekedése a tőzsdei cég tőkeszerkezetét is megerősítette, a holding jövedelemtermelő képessége jelentősen javult – közölte a vállalat.
A tőzsdén közzétett – IFRS szerinti, nem auditált – előzetes konszolidált beszámoló szerint a vállalat a múlt évet 16,823 milliárd forint nettó árbevétellel zárta, a mérlegfőösszeg 68,02 milliárd forint lett. A cégcsoport saját tőkéje az előző év hasonló időszakához képest 68-szorosára, azaz 596 millió forintról 40,847 milliárd forintra növekedett. Eközben nettó adózott eredménye 10,346 milliárd forintot ért el, átfogó eredménye viszont 19,649 milliárd forint lett.

A Konzum képviselői a BÉT-en a cég részvényeinek prémium kategóriába sorolásakor
Fotós: Bach Máté
Szerdán az Opus-csoport is közzétette előzetes tavalyi eredményeit. Eszerint 46,445 milliárd forint működési bevétel mellett közel hatmilliárd forint adózott eredményt értek el. A vállalat egy év alatt több mint kétszeresére növelte saját tőkéjét, amely 15 milliárd forint fölé emelkedett. Az Opus Globalhoz médiatevékenység, energia- és nehézipar, agrár- és feldolgozóipar, építőipar, valamint ingatlankezelés tartozott az előző évben, amikor a konszolidációs körbe a cég 28 érdekeltségét vonták be.
A vállalatcsoport 2017-et konszolidált szinten 48,154 milliárd forint mérlegfőösszeggel zárta, miközben csaknem megháromszorozta árbevételét, amely 46,445 milliárd forintra növekedett. Míg 2016-ban csaknem egymilliárd forintos veszteséget könyvelhettek el, tavaly az adózott eredmény már 5,978 milliárd forint volt.
Az Opus saját tőkéje az előző év hasonló időszakához képest a duplájára növekedett, és kevéssel meghaladta a 15 milliárd forintot. A társaságnál folyamatban lévő tőkeemelések hatására idén további jelentős fundamentumokkal gyarapszik: az Opus Global saját tőkéje további 110-120 milliárd forinttal növekszik.