Változatlanul magas a hazai fürdők látogatottsága, sok a belföldi és a külföldi vendég egyaránt, júliusban is a vártnak és a fürdők üzleti terveinek megfelelően alakult a belépések száma – közölte a Magyar Fürdőszövetség, hozzátéve, hogy ha az időjárás augusztusban is forró marad, számos fürdő rekordvendégszámmal és -bevétellel számolhat.
A fürdők ezen a nyáron is meghatározók a turizmus alakításában, továbbra is a strandok, fürdők, természetes vizek vonzzák a legtöbb nyaralni vágyót és segítik a szállodák töltését is.
A Magyar Fürdőszövetség korábbi adatai szerint 8 százalékkal magasabb árbevételt értek el a szövetség tagjai közé tartozó létesítmények tavaly, az összes fürdőben a növekedés 3 százalék körül alakult. Az árak az elmúlt évben sem nőttek jelentősen, idén sem lesz általános áremelés.
Tavaly a szövetség tagjainak árbevétele meghaladta az 52 milliárd forintot, országosan pedig a fürdők csaknem 144 milliárd forint bevételt értek el 40 millió belépő értékesítésével. Magyarországon 550 fürdőegység működik, ezekben nyolcezer dolgozót foglalkoztatnak. A budapesti fürdők keddi és szerdai forgalmának jelentős növekedéséről számolt be a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. A főváros 11 strandján több mint 46 ezren fürödtek e két napon. A legtöbb vendéget a most már egész évben nyitva tartó Palatinus strand fogadta: mindkét napon meghaladta a hatezret a látogatók száma, miközben egy átlagos nyári hétköznapon a strand látogatószáma háromezer körüli.
A hőségriadó miatt a vizes létesítmények egy órával tovább tartanak nyitva, de az állandó fürdők többsége is este 10 óráig várja a vendégeket, így mindenkinek van lehetősége munka utáni fürdőzésre.
Elismerést nyert Dombóvár gyógyvize
Gyógyhellyé minősítette az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat a dombóvári Gunarasfürdőt. A népegészségügyi szervezet szerint Gunarasfürdő olyan különleges terület, ahol legalább egyféle természetes gyógytényező megtalálható, van gyógyító intézményi háttere, adottak a gyógyítás zavartalanságát, a betegek nyugalmát biztosító környezeti feltételek. A gunarasi alkáli-hidrogén-karbonátos termálvizet 1977-ben nyilvánították gyógyvízzé, amelyet mozgásszervi betegségek gyógyítására használnak. A területen két egészségügyi intézmény, a dombóvári Szent Lukács Kórház és a Gunaras Zrt. gyógyközpontja működik. A dombóvári önkormányzat és az Országos Közegészségügyi Központ is vizsgálta a levegőtisztaságot, a zajterhelést, a víz, a talaj higiénés jellemzőit, és mindet a határértékeken belül mérték. A dombóvári fürdő Magyarország harmincharmadik gyógyhelye.