A jelenlegi szabályozás alapján politikai nyomás alatt állnak az atomenergiát használó országok a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) energiaügyekért felelős államtitkára szerint. Aradszki András a köztelevízión a Prágában tartott Nukleárisenergia-fórumról beszámolva arról beszélt, hogy Brüsszelben kissé eltolódtak a hangsúlyok a megújuló energiaforrások hasznosítása felé, szemben az atomenergia alkalmazásával. Az államtitkár szerint az Európai Unió olyan elvárásokat fogalmaz meg, amelyek nehezítik a nukleáris energia rendszerbe állítását.
Aradszki András a távirati iroda beszámolója szerint helytelennek tartja Európa politikai és gazdasági értelemben vett kettéosztottságát a nukleáris energiát tekintve. Vannak a nukleáris energiát elfogadó országok, és vannak a radikális ellenzők. Utóbbiak – véli az államtitkár – kifejezetten ki akarják zárni az unióból a nukleáris energiát, azonban az abból származó energiatermelés a legolcsóbb minden számítás szerint.
Aradszki András kifejtette azt is, hogy a nukleáris és a megújuló alapú áramtermelés szembeállítása káros következtetéseket és hibás döntéseket okozhat Európában.
Az államtitkár szerint valóban vannak rossz példák az atomenergia felhasználására – ilyen például Csernobil és Fukusima –, azonban mindkettő emberi hibákra vezethető vissza, és mindkét eset után megszigorították az atomerőmű-létesítési szabályokat. Az atomenergia hasznosítása nagyon szoros nemzetközi kontroll mellett valósítható meg.
A fejlesztési tárca szakembere az energiaárak alakulásáról is szót ejtett. Elmondta: a magyar kormány az Európai Unióval szemben azt képviseli, hogy megfizethető, mindenki számára elérhető áron, szabályozott módon kell a lakosságnak biztosítani az energiát.